אותיות אלפבית עברי – תערוכה בפורטוגל – WZO

אותיות אלפבית עברי – תערוכה בפורטוגל

ב-30 בינואר, נפתחה התערוכה 'אלףבית' מאת האמנים הישראלים טנו פנט סוסטר וסרגיי בונקוב במרכז התרבות היהודי 'בית חב"ד' בקסקאיס, פורטוגל. לפי המסורת היהודית, העולם נברא דרך אלפבית העברית, וכל אות היא התגלות של אחת מ-22 זרמי האור האלוהיים. שני האמנים הישראלים החליטו לתרגם את המשמעות העמוקה של אלפבית העברית לשפת תמונות ומטפורות חזותיות. 22 החריטות […]

ב-30 בינואר, נפתחה התערוכה 'אלףבית' מאת האמנים הישראלים טנו פנט סוסטר וסרגיי בונקוב במרכז התרבות היהודי 'בית חב"ד' בקסקאיס, פורטוגל.

לפי המסורת היהודית, העולם נברא דרך אלפבית העברית, וכל אות היא התגלות של אחת מ-22 זרמי האור האלוהיים.

שני האמנים הישראלים החליטו לתרגם את המשמעות העמוקה של אלפבית העברית לשפת תמונות ומטפורות חזותיות.

22 החריטות 'אותיות העברית מאת סוסטר ובונקוב' משלבות תמונות וסמלים מוכרים של הקבלה, חגי ישראל, גימטריה ומסורות. הכל מעורבב עם אסוציאציות ופנטזיות אישיות של האמנים, המדגימות את פרשנותם האישית של אלפבית העברית כתופעה תרבותית ייחודית. המבקרים יכלו גם לראות גרסאות של היצירות באנימציה תלת-ממדית. אם מכוונים את הטלפון לחריטה, התמונה מתחילה לזוז ולהשמיע צלילים.

הפתיחה של התערוכה נכח בה שגריר ישראל בפורטוגל, דור שפירא, שהודה לאמנים ולמארגני התערוכה ודיבר על חשיבותם של פרויקטים תרבותיים ישראלים בחו"ל.

 

7 פבר 2024
1 דקות קריאה
276
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 ינואר

תמונה: אוניית המעפילים אף על פי כן – מעפילים מועברים לאוניית גירוש למחנות סגורים בקפריסין / Wikimedia 17 ינואר 1927 – ד"ר חיים ויצמן חותם על הסכם עם לואי מרשל, מראשי ה"לא–ציונים" בארה"ב, על הקמת הסוכנות היהודית המורחבת.
יום ירושלים חוצה יבשות

יום ירושלים חוצה יבשות

תמונה: Shutterstock.com / Sopotnicki כמנהגה, המחלקה לעידוד עלייה ערכה לקראתו ובמהלכו של יום ירושלים סדרת אירועים מרשימים בכל מדינות פועלה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 פברואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 פברואר

תמונה: מפגש בין ביל"ויי גדרה וביל"ויי ראשל"צ בגן הברון בראשון לציון 1 פברואר 1959 – לאחר עשר שנים מסירה הממשלה את הפיקוח מעל המצרכים האחרונים שעוד היו בקיצוב.