יום הולדת שמח, מדינת ישראל – WZO

יום הולדת שמח, מדינת ישראל

עריכת חגיגות מרשימות לכבוד יום עצמאותה של מדינת ישראל, היה דבר טבעי למחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע ולו מתוקף שמה. בחמש שנים הראשונות של קיום המחלקה, חגיגות אלו נערכו בכל מדינות פועלה באופן "פיזי". מסיבות מובנות וידועות, בשנה שעברה הן נערכו במרחב מקוון. אך סמלי הוא כי השנה דווקא את האירועים לכבוד יום העצמאות המחלקה הצליחה […]

עריכת חגיגות מרשימות לכבוד יום עצמאותה של מדינת ישראל, היה דבר טבעי למחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע ולו מתוקף שמה. בחמש שנים הראשונות של קיום המחלקה, חגיגות אלו נערכו בכל מדינות פועלה באופן "פיזי". מסיבות מובנות וידועות, בשנה שעברה הן נערכו במרחב מקוון.

אך סמלי הוא כי השנה דווקא את האירועים לכבוד יום העצמאות המחלקה הצליחה להעביר באופן "מעורב". בכל מדינה ומדינה בהן פועלת המחלקה, ערכנו עשרות מפגשים ואירועים חגיגיים במרחב מקוון, ואת חגיגה  העיקרית ערכנו בהיכל התרבות בפתח תקוה עם קהל.

מתוקף מגבלות שעדיין קיימות, אל תוך אולם ענק יכלו להיכנס רק כמאתיים צופים – צעירים ומבוגרים, עולים חדשים וילידי הארץ. ברם, קהל האירוע היה רחב הרבה יותר. מכיוון שהוא שודר בשידור חי למדינות אירופה דוברות צרפתית ואנגלית, אליו נחשפו עשרות אלפי היהודים הגרים במדינות אלו.

הטקס נפתח בדברי הברכה של רמי גרינברג, ראש העיר פתח תקוה, יו"ר הצ"ע יעקב הגואל וראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני.

בנאומה, מרינה רוזנברג קוריטני אמרה בין השאר:

בשבילי זו זכות גדולה, לברך את כולכם בברכת יום עצמאות שמח.

כפי שאתם ודאי יודעים, בשבילי כולכם ישראלים, אשר פשוט בינתיים מתגוררים בכתובות אחרות. אנו ממתינים לכם כאן, בישראל! כאן בישראל, מרכזו הרוחני, התרבותי, ההיסטורי והדתי של העם היהודי, אנו באים אתכם במגע ישיר!

השנה שעברה הייתה לא פשוטה. זו הייתה שנת מגפה מסוכנת. הדבר חייב אותנו להיפגש אך ורק במרחב מקוון. אבל אנו נאבקים במחלה זו ומתגברים עליה. המגפה תנוצח. עם ישראל חי!

מדינת ישראל חזקה, עצמאית ופתוחה, היא כמו לגימת מים צלולים עבור כל יהודי באשר הוא.

היום, ביום הולדתה ה-73 למדינת ישראל, אני מברכת את כולכם מעומק ליבי ומחבקת את כולכם בחיבוק של אהבה, של תקוה, של ידידות ושיתוף פעולה. יום עצמאות שמח! אני מקווה להיפגש עם כולכם בקרוב ממש!

אחרי דברי הברכה הצופים באולם וליד מסכיהם, נחשפו לקונצרט מרשים, בו השתתפו הכוכבים כמו שימי תבורי, שרון חזית, שרי, אביהו שבת, אלון גוטמן ולהקת תופים ומחול "טארארם".

מחיאות כפיים סוערות של הצופים באולם ותגובות נלהבות של הצופים אונליין, העידו על הצלחתו המסחררת של האירוע, אשר מעתה יהפוך למסורת של המחלקה לעידוד עלייה.

21 אפר 2021
2 דקות קריאה
439
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הפרס GOLDEN GOLDA הוענק לאחת צאצאי "אל-גאוצ'וס"

הפרס GOLDEN GOLDA הוענק לאחת צאצאי "אל-גאוצ'וס"

"אנחנו כאן כדי להודות, לשבח ולהלל – קבוצת נשים מיוחדות, נשים חכמות, יוזמות וחרוצות, ולציין לשבח את פעילותן יוצאת הדופן והמוצלחת, למען עידוד העליה לישראל.
להתחיל מבראשית

להתחיל מבראשית

במסגרת הפרויקט "לך לך" של המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע, בין ה-1 ל-11 מאי נערך בארגנטינה סבב אינטנסיבי, מעניין וחשוב של הופעותיו והרצאותיו של יליד מדינה זו ועולה ותיק דיאגו סייקין, מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים ומומחה ברובוטיקה, אשר פיתח ועשה הדגמה וירטואלית של החללית "בראשית" בחברת SPACEIL וגם היה אחראי על פעילות החיישנים של החללית.
יריד עלייה בניו יורק

יריד עלייה בניו יורק

ב-10 דצמבר 2023, במרכז קהילתי  JCC KINGS BAY בברוקלין, התקיים יריד עלייה שהוכן ונערך על ידי המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית.