פסח – חג החירות והאחדות – WZO

פסח – חג החירות והאחדות

тפסח – החג החשוב ביותר ביהדות . השנה הוא מתחיל עם שקיעת החמה ב-22 באפריל ומסתיים בערב 30 באפריל. השנה אנו חוגגים אותו בתקופה קשה במיוחד.פסח הוא הזמן שבו אנו מתבוננים בהיסטוריה שלנו, זוכרים איך אבותינו ניצלו מעבדות והחלו את דרכם לחירות. החג הזה – לא רק פרק בהיסטוריה, אלא גם מקור השראה להווה ולעתיד שלנו.אירוע 7 באוקטובר הפכו לציון דרך, שחילק את חיינו ל"לפני" ו"אחרי". התרחש רצח המוני הגדול ביותר של יהודים מאז השואה. גל האנטישמיות בעולם הזכיר לנו שהשנאה כלפי יהודים לא נעלמה, היא רק הסתתרה באיצטלה של הציוויליזציה.יהודים ברחבי העולם התעוררו למציאות חדשה, שחשפה את חולשותינו והפריכה את האשליות. האמת נשארת קבועה – הישרדות של עמנו אפשרית רק בזכות האחדות, שמרכזה הוא ישראל.

Photo: lipmic / depositphotos.com

22 אפר 2024
1 דקות קריאה
447
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שיעור בונוס תרתי משמע

שיעור בונוס תרתי משמע

במסגרת שיעור בונוס באולפן של המחלקה בעיר טולוז אשר בדרומה של צרפת, המחלקה ערכה מפגש וירטואלי מרתק עם "שגרירת העברית" שלה דר' גלוריה וולוחונסקי.  גלוריה העבירה לתלמידים הרצאה מרתקת תחת הכותרת "החיים בחלל".  ד"ר וולוחונסקי בשנות ילדותה עלתה לארץ מבריה"מ לשעבר ועשתה קריירה של מדענית מרשימה.
הכנה וירטואלית לעלייה ריאלית

הכנה וירטואלית לעלייה ריאלית

בברזיל החלו לפעול שתי כיתות אולפן וירטואליות חדשות למועמדים להשתתפות בפרויקט נעל"ה קרי, לתלמידי כיתות י"א וי"ב שמתכוננים לעלות על מנת להמשיך לימודיהם בישראל כבר בספטמבר.
ממשיכים לבנות גשרים

ממשיכים לבנות גשרים

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת.