שחקן כדורגל ישראלי נעצר בטורקיה על רקע תנועת סולידריות עם בני ערובה שנלקחו על ידי חמאס – WZO

שחקן כדורגל ישראלי נעצר בטורקיה על רקע תנועת סולידריות עם בני ערובה שנלקחו על ידי חמאס

הכדורגלן הישראלי סגיב יחזקאל, ששיחק במועדון הטורקי "אנטליאספור", נעצר על ידי המשטרה באשמת "הסתה ציבורית לשנאה ואיבה". ב-14 בינואר, במהלך המשחק בין "אנטליאספור" ל"טרבזונספור", הכדורגלן הישראלי, לאחר שכבש שער, הציג למצלמה הודעה על צמידו שקראה "100 ימים. 7.10" והביע תמיכה ציבורית בישראלים שנחטפו ונשבו על ידי חמאס למשך 100 ימים. תנועת הסולידריות הגלויה עם השבויים […]

הכדורגלן הישראלי סגיב יחזקאל, ששיחק במועדון הטורקי "אנטליאספור", נעצר על ידי המשטרה באשמת "הסתה ציבורית לשנאה ואיבה".
ב-14 בינואר, במהלך המשחק בין "אנטליאספור" ל"טרבזונספור", הכדורגלן הישראלי, לאחר שכבש שער, הציג למצלמה הודעה על צמידו שקראה "100 ימים. 7.10" והביע תמיכה ציבורית בישראלים שנחטפו ונשבו על ידי חמאס למשך 100 ימים. תנועת הסולידריות הגלויה עם השבויים גרמה למהומה בטורקיה, שתומכת רשמית בחמאס.
לאחר המשחק, הנהלת מועדון הכדורגל "אנטליאספור" הוציאה את הכדורגלן הישראלי מהסגל והודיעה על הליך לפיטוריו. באותו היום, סגיב יחזקאל נעצר על ידי המשטרה. משרד התובעים הטורקי החל בחקירה נגדו באשמת "העלבת רגשות הציבור" ומאשים את הספורטאי בתמיכה דמונסטרטיבית בפעולות הצבא הישראלי ברצועת עזה.
כפי שהתברר, ביטוי גלוי של סולידריות ודאגה לחיי שבויים שנלקחו על ידי מחבלי חמאס סותר את הערכים הלאומיים של טורקיה המודרנית.
ב-15 בינואר, לפי החלטת בית משפט טורקי, סגיב יחזקאל הוגלה מטורקיה והוא חוזר לישראל.

15 ינו 2024
1 דקות קריאה
248
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הלב והראש שלי אתכם

הלב והראש שלי אתכם

מעתה, מידי שבוע נפרסם כאן מכתבים שכותבים תלמידי האולפנים של המחלקה ברחבות תבל לחיילינו הלוחמים בחזיתות של מלחמת חרבות ברזל.
הזמנה לקונגרס הציוני הל׳׳ח

הזמנה לקונגרס הציוני הל׳׳ח

  https://www.wzo.org.il/congress38 :אתר הקונגרס  
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 ינואר

תמונה: מרחביה / Wikimedia   24 ינואר 2011 – במרכז עמק יזרעאל השומם ברובו עולה על הקרקע מרחביה.