הצלחה עם קבלות – WZO

הצלחה עם קבלות

ב-27 יוני 2018 המחלקה לעידוד העלייה של הצ"ע דיווח לחברי ההנהלה הציונית המורחבת על פעילותה בחצי השנה שעברה ובמבט רחב יותר, סיכמה את פועלה של המחלקה בתוך שנתיים וחצי מרגע הקמתה. ביווחה מרינה רוזנברג-קוריטני שמה דגש מיוחד על תוצאות ממשיות ומרשימות למדי של עבודת המחלקה בפרק זמן כה קצר.

– במהלך שנתיים וחצי המחלקה בנתה את התשתית האנושית שלה בישראל ובחו"ל עם פריסה במדינות יעד הבאות: צרפת, בלגיה, אנגליה, ארה"ב, קנדה, ארגנטינה וברזיל.

– המחלקה מפעילה מרכזי הכנה לעלייה (אולפנים) במדינות הפעילות ורואה בכיתות אלו פעילות מרכזית לעידוד עלייה לישראל ולהשתקעות בה. בשנתיים וחצי האחרונות הופעלו 505 כיתות עם כ-6000 תלמידים.

כיתות אלה מהוות – בנוסף ללימוד העברית – כבסיס קהילתי לפעילויות ציוניות רבות כגון אירועי עידוד עלייה שונים באמצעות מסבירנים מישראל, שליחים ישראליים, עובדים מקומיים של המחלקה.  אירועים אלו מופעלים בשיתוף הפעולה עם קהילות יהודיות מקומיות.

המחלקה רוחשת חשיבות רבה לעבודה שיטתית בקהילות פריפריה ולא רק במרכזים הגדולים והידועים.

בישיבה נשאו דברים בני הזוג זינגר שעלו לישראל באוגוסט 2017. לפני עלייתם למדו בני הזוג באולפנים באנגליה, הבעל למד בכיתה של ההסתדרות הציונית העולמית. בני הזוג הציגו את עמדתם בנוגע ללימודי עברית לפני העלייה. חברי הועדה שאלו את בני הזוג שאלות רבות בנוגע לקבלת החלטת העלייה שלהם, קליטת בישראל, הלכי רוח בקרב הקהילה היהודית באנגליה בנוגע לעלייה לישראל והמשך החיים היהודיים באנגליה.

דגש מעניין ניתן להבדלים בין כיתות האולפן של המחלקה, מתן דגש על עברית מדוברת כן על תכני ישראל ועלייה ומהווים קבוצות תמיכה ועידוד למשתתפים, לבין כיתות העברית האחרות הנותנות דגש לחלק ה"טכני" של העברית – דקדוק וכיו"ב.

– חברי הוועדה התרשמו מאוד מהפעילות הנרחבת והאיכותית, תוך הצעה להמשיך בקו זה של הפעילות הנותן דגש על הנושאים הרלוונטיים ביותר מול קהל היעד, ומרכזים את הקהילות סביב תחומי פעילות חשובים ונטולי מחלוקות.

6 יול 2018
1 דקות קריאה
369
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ישראל ברוסריו, ארגנטינה

ישראל ברוסריו, ארגנטינה

המחלקה לעידוד העלייה של ערכה ברוסריו, ארגנטינה אירוע מיוחד במינו ושמו "יום ישראל".
ירידי העלייה בבלגיה ובצרפת

ירידי העלייה בבלגיה ובצרפת

כמיטב מסורתה, המחלקה לעידוד עלייה נטלה בסוף מאי 2019 חלק פעיל בעריכת ירידי העלייה בבלגיה (בריסל) ובצרפת (מרסיי).
סבב שיעורי בונוס של הדר גלרון באיים הבריטיים

סבב שיעורי בונוס של הדר גלרון באיים הבריטיים

הבמאית, השחקנית והתסריטאית הישראלית הדגולה הדר גלרון ערכה בתור השליחה של המחלקה לעידוד העלייה סבב שיעורי בונוס קרי, הרצאות והופעות  בקהילות יהודיות ברחבי אנגליה ואירלנד.