יריד עלייה בניו יורק – WZO

יריד עלייה בניו יורק

ב-10 דצמבר 2023, במרכז קהילתי  JCC KINGS BAY בברוקלין, התקיים יריד עלייה שהוכן ונערך על ידי המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית. השנה, היריד נערך בעיצומו של החג החנוכה. חנוכה תמיד היה חג של אור ושמחה המסמל את הגאווה הלאומית ושאיפה נצחית לעצמאות של העם היהודי. אך השנה, החג הזה עבר בצילם של האירועים הנוראיים של ה-7 באוקטובר, ששללו שהעיבור על תחושת השלווה ושמחה.

את האווירה ביריד העלייה ניתן לתאר בשתי מילים: סולידריות וחמלה. ראש המחלקה לעידוד העלייה, מרינה רוזנברגקוריטני, בנאומה התחלקה בהתרשמויותיה מביקורים בקיבוצים שנכרחו על ידי המחבלים. היא גם נתנה העבירה דברי ביקורת חמורה על הלחץ על ישראל מצד האו"ם ועל גילויי האנטישמיות חסרי תקדים באוניברסיטאות בארה"ב. כל אלה שימשו תזכורת נוספת לכך, שהאלימות והשנאה היו חלק מהוויה היהודית מאז ולתמיד.

אם בעבר העם היהודי היה זקוק למדינה משלו, היום המדינה היהודית זקוקה לעמה! – אמרה מרחינה רוזנברד קוריטני.

ליריד העלייה הגיעו למעלה מ-700 יהודי ניו יורק רבתי. בהתחשב בכך, שבימי חג החנוכה בניו יורק מתקיימים עד 40 אירועים יהודיים במקביל, מדובר בהישג חסר תקדים. בין האורחים המכובדים היו חברת מועצת העיר ניו יורק אינה ורניקובה, חבר המועצה לשעבר ארי קוגן, וחברי האסיפה של מדינת ניו יורק מיכאל נובכוב ואלכס ברוקקרסני.

ביריד נפתחו כחמישה עשר ביתנים, בהם הוצגו תוכניות ופרויקטים שונים מיועדים לעולים פוטנציאלים. בעריכת היריד השתתפו ארגונים ומיזמים כגון נפש בנפש, מסע, אוניברסיטת חיפה ואחרים.

[תמונות מהאירוע מוצגות.]

12 דצמ 2023
1 דקות קריאה
457
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

עברית ועוגה

עברית ועוגה

בשעה טובה, בסאו פאולו (ברזיל) החלה לפעול כיתה או, יותר נכון, קבוצת לימוד עברית חדשה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23–28 פברואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23–28 פברואר

Photo: Demonstration in Tel Aviv for the British army recruiting during World War II / Wikimedia 23 פברואר 1971 – בבריסל, בלגיה, נפתחת ועידה בין לאומית למען יהודי ברית המועצות, בהשתתפות כ-800 נציגים מבכל רחבי העולם, יהודים ולא יהודים.
רידי העלייה בלונדון וסאו-פאולו

רידי העלייה בלונדון וסאו-פאולו

כידוע, ההשתתפות הפעילה של המחלקה לעידוד עלייה בירידי העלייה שנערכים ברחבי התבל מזמן הפכה למסורת טובה.