ישומון עידוד עלייה – WZO

ישומון עידוד עלייה

חשיבה מחוץ לקופסה ועשייה יצירתית מאז ולתמיד היו קווים המנחים בעבודתה של המחלקה לעידוד עלייה מרגע הקמתה. מאז פרוץ המגפה העולמית של הקורונה, אנשי המחלקה בכל ארצות פועלה חיפשו ומצאו דרכים ואפשרויות לנצל את ההישגי הטכנולוגיה של המאה העשרים ואחת על מנת שיהודים אשר ובאשר הם לא ירגישו מבודדים ועל אף הדרישות של "ריחוק חברתי" […]

חשיבה מחוץ לקופסה ועשייה יצירתית מאז ולתמיד היו קווים המנחים בעבודתה של המחלקה לעידוד עלייה מרגע הקמתה.

מאז פרוץ המגפה העולמית של הקורונה, אנשי המחלקה בכל ארצות פועלה חיפשו ומצאו דרכים ואפשרויות לנצל את ההישגי הטכנולוגיה של המאה העשרים ואחת על מנת שיהודים אשר ובאשר הם לא ירגישו מבודדים ועל אף הדרישות של "ריחוק חברתי" יישארו מלוכדים סביב רעיון עידוד העלייה. הם יזמו, חידשו ויצרו ללא הרף. עבודה זו הניבה פירות ברוכות ואל אף כל הקשיים הכרוכים בסגרים ובדודים, פעילות למען עידוד עלייה הלכה והתרחבה.

בחצי הדרומי של כדור הארץ, שנת הלימודים האולפנים של המחלקה הסתיימה בהצלחה רבה לפני מספר שבועות וכעת בארצות אמל"ט בעיצומו החופש הגדול. אך נציגי המחלקה במדינות אלו אינם מרשים לעצמם רגע דל ומתכוננים לשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה במלוא המרץ. כבר עכשיו, חודשיים לפני תחילת שנת הלימודים החדשה, החל מסע הרישום לאולפנים שלנו. כמובן, אנשי המחלקה "רתמו" למסע זה אפשרויות חדשות אשר נותנת טכנולוגיה חדשנית. נציגי המחלקה בארגנטינה ושאר מדינות אמריקה לטינית דוברות ספרדית, פיתחו זה עתה ישומון (אפליקציה) המאפשר לכל מועמד לא רק להירשם לכיתות האולפן שלנו, אלא לעבור מבחן קצר על מנת לבחור את הכיתה המתאימה ביותר הן מבחינת מיקומה הפיזי והן מבחינת רמת הידע של המועמד בשפה העברית.

ראשת המחלקה לעדוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "אני מברכת את נציגי המחלקה שלנו בארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה על יוזמתם ועל פיתוח ישומון מועיל זה. אני סמוכה ובטוחה שבעזרת יוזמות חדשניות כגון אלה נבוא להישגים עוד יותר מרשימים בפיתוח רשת האולפנים שלנו ובכך נמשיך לעודד את העלייה ביתר שאת".

1 פבר 2021
1 דקות קריאה
334
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מבחן פסיכומטרי בפריז

מבחן פסיכומטרי בפריז

ב-5 ביולי התקיימו הבחינות הפסיכומטריות במסגרת הפרויקט מגמת עליה.
ביקור שר העלייה והקליטה באולפן אינטנסיבי (" אולפן 300 " ) של הצ"ע בפריז

ביקור שר העלייה והקליטה באולפן אינטנסיבי (" אולפן 300 " ) של הצ"ע בפריז

ביום שני ה-11 לפברואר שר עלייה וקליטה יואב גלנט ביקר בכיתת האולפן בפריס, בה לומדים באופן אינטנסיבי עולים פוטנציאלים הנמצאים בשלבים מתקדמים של הכנה לקראת עלייתם ארצה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

Photo: Hebrew University Cornerstone laying in 1918 23 יולי 1968 – מטוס אל על הטס מרומא ללוד נחטף על ידי מחבלים מחזית העממית.