נשים במוקד הזרקורים – WZO

נשים במוקד הזרקורים

ב-7 במרץ 2024, ערב יום האישה הבינלאומי, מרכז הקונגרס 'הפדרציה' בתל אביב אירח את הטקס "הבמה שלהן". הערב נערך על ידי מערכת העיתון 'ישראל היום' ואותו פקדו בנוכחותם אשת נשיא המדינה, גב' מיכל הרצוג, המו"לית של 'ישראל היום' ד"ר מרים אדלסון, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב הגואל ואורחי כבוד אחרים. במהלך הטקס הוענקו פרסים מיוחדים […]

ב-7 במרץ 2024, ערב יום האישה הבינלאומי, מרכז הקונגרס 'הפדרציה' בתל אביב אירח את הטקס "הבמה שלהן". הערב נערך על ידי מערכת העיתון 'ישראל היום' ואותו פקדו בנוכחותם אשת נשיא המדינה, גב' מיכל הרצוג, המו"לית של 'ישראל היום' ד"ר מרים אדלסון, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב הגואל ואורחי כבוד אחרים. במהלך הטקס הוענקו פרסים מיוחדים מטעם מערכת העיתון לנשים שתרמו תרומה מיוחדת בכל תחומי חיי המדינה והחברה. הפרס על תרומה יוצאת דופן להסברתה של עמדת ישראל בזירה הבינלאומית הוענק על ידי ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, מרינה רוזנברג-קוריטניה.

בנאומה אמרה מרינה רוזנברג-קוריטניה:
ראשית, אני רוצה לברך את מערכת 'ישראל היום' על הרעיון הנפלא להעניק פרסים לנשים שתרמו במיוחד בתחומים שונים של חיי החברה הישראלית. גולדה מאיר פעם אמרה: 'לא כל כך חשוב בנעוריך להחליט מה אתה מתכוון לעשות כשתגדל. הרבה יותר חשוב להחליט איזה דרך תיקח. האם תהיה כנה עם עצמך ועם חבריך, האם תשתתף במאבק למען טובתם של אנשים אחרים. לדעתי, זה הדבר החשוב ביותר.' אין ספק שחשוב להשאיר חותם מורגש בהיסטוריה של כל האנושות. אבל בחודשים האחרונים, כל האנושות השתכנעה מהתפקיד העצום של הנשים בחיי המדינה והחברה בישראל. לאחר אותו יום נורא של ה-7 באוקטובר 2023, כולנו וכל העולם איתנו השתכנעו שנשינו הן לוחמות גיבורות. ב-7 באוקטובר, ארבע בנות בנות 20 – צוות טנק מחטיבת 'פרא' של גדוד 'קרקל' – השמידו 50 מחבלים ודחו את כל ניסיונות לוחמי חמאס לחדור לישראל בחזית הדרומית. יש מאות, אלפי דוגמאות לגבורה של לוחמות נשים הלוחמות בכל זרועות הצבא בחזית הדרומית והצפונית. לא פחות גבורה ועמידות מראות אלפי נשים, אחיות, אמהות וסבתות של לוחמינו, שמספקות להם אחורה אמיתית חזקה.

אני, ראש מחלקת תמיכה בעלייה של ההסתדרות הציונית העולמית, מקימה ומקיימת קשרים שנתיים עם רבע מיליון יהודים החיים במדינות שונות בעולם. אני משוכנעת שעלייה היא הערך העליון של הציונות ומדינת ישראל. פעם העם היהודי היה זקוק למדינה משלו, ועכשיו המדינה היהודית זקוקה לעמה. בשנת 2023, יותר מ-45,000 איש עלו לישראל. זה בערך אוכלוסיית עיר כמו רמת השרון.

אגלה לכם סוד: המחקרים שלנו הראו שברוב המוחלט של המקרים, אחרי ההחלטה לעלות לארץ בתוך המשפחה עומדת אישה. וזו החלטה רצינית מאוד שמשנה את חיי המשפחה לא רק בתווך הקרוב, אלא לדורות רבים קדימה. לכן, פיתחנו ויישמנו מגוון פרויקטים לתמיכה בעלייה, שממוקדים במיוחד בנשים. ביניהם 'גאולה' – תוכנית להכשרת נשים צעירות למנהיגות, ו'גולדן גולדה' – פרסים לנשים שתרמו במיוחד לפיתוח קהילותיהן ולמפעל עידוד עלייה. לנשים יש השפעה מכרעת על עתיד משפחותיהן, על כל החברה, על כל המדינה. לא סתם קובעים מקורותינו: 'בזכות נשים צדקניות יצאו בני ישראל ממצרים, וכל דור ודור ניצול ושורד רק בזכות נשים צדקניות שיש בו'…

אני רוצה להודות שוב מעומק ליבי לכל הנשים הגיבורות שלנו על כל מה שעשו ועושות, וכמובן, ל-18 הנשים הנפלאות שאנו מעניקות להן היום פרס על תרומתן המיוחדת בכל תחומי חיי החברה והמדינה שלנו!

תודה מעומק הלב!

9 מרץ 2024
3 דקות קריאה
223
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

גם כמות וגם איכות

גם כמות וגם איכות

תנאי הכרחי לעידוד עלייה – הקניית ידע רחב ועמוק בכל הקשור לישראל ליהודים באשר הם.
פוסטרים עם תמונות החטופים

פוסטרים עם תמונות החטופים

פוסטרים של החטופים מתפרסמים במקומות שונים בערים סאו פאולו וריו דה ז'נרו.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 באוקטובר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 באוקטובר

Photo: IDF Spokesperson's Unit / Wikimedia 1 אוקטובר 1917 – פעילות ארגון ניל"י, שצבר תאוצה מאז תחילת השנה (העברת מידע לבריטים במצרים, שיגור שליחים וקבלת כסף המועבר לראשי היישוב) נקטעת בתאריך זה לאחר שהתורכים פושטים לזכרון יעקב, אוצרים ומענים חשודים בהשתייכות לניל"י ומאיימים לפגוע ביישוב היהודי.