עולות מדברות – WZO

עולות מדברות

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: על יוזמתנו בשם עברית social club סופר ודובר לא מעט. הפרויקט הולך ומתרחב, ובשבועות האחרונים חצה אוקיאנוס אטלנטי "ונחת" גם בארגנטינה ואורוגוואי. כמובן, הוא ממשיך לפעול ביתר שאת גם "במקום הולדתו" אשר היא צרפת. אני שמחת להתחלק עמכם בדיווחה מעניין ומרגש של הרכזת שלנו בצרפו נאוה ברסי על […]

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

על יוזמתנו בשם עברית social club סופר ודובר לא מעט. הפרויקט הולך ומתרחב, ובשבועות האחרונים חצה אוקיאנוס אטלנטי "ונחת" גם בארגנטינה ואורוגוואי. כמובן, הוא ממשיך לפעול ביתר שאת גם "במקום הולדתו" אשר היא צרפת. אני שמחת להתחלק עמכם בדיווחה מעניין ומרגש של הרכזת שלנו בצרפו נאוה ברסי על הישיבה האחרונה של המועדון בעיר מרסיי אשר היוותה עידוד עלייה בהתגלמותו:

"במועדון עברית social club "סניף" מרסיי, התקיים מפגש חוצה  גבולות של תלמידי אולפנינו עם עולים חדשים מצרפת ליתר דיוק, עם  העולות. עולות אלה מייצגות מגוון רחב של תחומים מקצועיים: רופאה, מהנדסת,  קלינאית תקשורת, מנהלת שיווק שהפכה לקונדיטורית. האורחות שלנו גרות באזורים שונים בארץ החל מתל אביב ונתניה במרכז וכלה בנתיבות בדרום. במהלך שיחה פתוחה וחברית העולות סיפרו על שלבים ורבדים שונים של הכנה לעלייתן וקליטתן בארץ: אולפנים בצרפת ובישראל, התמודדות בבירוקרטיה, לימודים והכשרות, מגורים ותעסוקה, על פלטפורמות שונות שנותנות סיוע בתהליך הקליטה (הכשרה מקצועית, הכרה בתעודות, תעסוקה, מגורים). פלטפורמות מקוונות אלו פיתחו והעמידו לשירותן הן משרדים ממשלתיים והן גופים וולונטריים ועסקיים שונים. דובר גם על יעילותם של קבוצות הפייסבוק של עולים דוברי צרפתית, האתר "יד 2" ועוד.  במפגש השתתפו גם ילדיהן של האורחות שלנו, שהתחלקו בחוויות האישיות שלהם. נציגת הסוכנות היהודית במרסיי עזרה מדי פעם במהלך השיחה במידע פרקטי. האווירה במהלך כל המפגש הייתה מאוד נוחה וחיובית. העולות סיפרו על הצלחה, אהבתן לארץ והתאקלמות מושלמת, למרות הקשיים. אני אישית בפעם הראשונה הקשבתי במשך שעתיים לעולים מצרפת בלי לשמוע ולו רמז "לקיטור" כלשה. ברצוני להדגיש שוב שיש התעניינות וביקוש רבים במפגשי "התכלס" האלה מצד התלמידים והקהילה בכלל".

18 יונ 2020
1 דקות קריאה
321
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

נשים במוקד הזרקורים

נשים במוקד הזרקורים

ב-7 במרץ 2024, ערב יום האישה הבינלאומי, מרכז הקונגרס 'הפדרציה' בתל אביב אירח את הטקס "הבמה שלהן".
ארה"ב: חג האורים הציוני

ארה"ב: חג האורים הציוני

בימי חנוכה, ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני ערכה ביקור בארה"ב.
יום העצמאות של מדינת ישראל ב-LA  וב-NY

יום העצמאות של מדינת ישראל ב-LA  וב-NY

כמנהגה, המחלקה לעידוד העלייה בשיתוף פעולה עם ארגונים יהודיים מקומיים ועם קהילות מקומיות ערכה סדרת אירועים מרשימים לכבוד יום הולדתה של מדינת ישראל הן בחוף המערבי והן בחוף המזרחי של ארה"ב.