אחרי חושך בא אור – WZO

אחרי חושך בא אור

אחר הצהריים טובים! שמי מרינה רוזנברג-קוריטניה. אני ראש מחלקת תמיכה בעלייה של ההסתדרות הציונית העולמית. תודה רבה שהגעתם. בעבודתי, אני צריכה לפגוש ולדבר מול אנשים שונים, אך אין קהל שחשוב לי כמו פגישה עם יהודים החיים בחו"ל שבאים ללמוד יותר על ישראל. ואני גאה שהוזמנתי לדבר אליכם! לצערי, המפגש שלנו מתקיים בזמן קשה. אירועי ה-7 […]

אחר הצהריים טובים! שמי מרינה רוזנברג-קוריטניה. אני ראש מחלקת תמיכה בעלייה של ההסתדרות הציונית העולמית. תודה רבה שהגעתם.

בעבודתי, אני צריכה לפגוש ולדבר מול אנשים שונים, אך אין קהל שחשוב לי כמו פגישה עם יהודים החיים בחו"ל שבאים ללמוד יותר על ישראל. ואני גאה שהוזמנתי לדבר אליכם!

לצערי, המפגש שלנו מתקיים בזמן קשה. אירועי ה-7 באוקטובר הטביעו את העולם בחושך. הייתי באותם קיבוצים שנשרפו. בלתי אפשרי לתאר במילים את מה שראיתי שם. חשוב להבין שבין תושבי הקיבוצים האלה, רבים האמינו בשיתוף פעולה שלום, הזמינו תושבי עזה לעבוד, עזרו להם ולבני משפחותיהם לקבל טיפול בבתי חולים ישראלים. ודווקא הפלסטינים השלווים האלה, שעבדו עבורם, ביקרו בבתיהם, קיבלו מתנות, ב-7 באוקטובר הגיעו להרוג, לאנוס, לקחת בני ערובה, כולל תינוקות וקשישים, יחד עם טרוריסטים אחרים.

כבר שניים חודשים שמדינתנו נלחמת מלחמה ללא פשרות עם חמאס, שהפך את רצועת עזה למחנה טרור גדול. וכל הזמן הזה, ישראל נתונה ללחץ בלתי נתפס מהאו"ם, ממשלות וארגונים בינלאומיים, שדורשים מאיתנו להשאיר את הרוצחים ללא עונש. אנו עדים לגל של אנטישמיות באוניברסיטאות בארה"ב ובמדינות רבות באירופה. היום, מוזיקאים מפורסמים, שחקנים ופרופסורים מהאוניברסיטה עומדים כמגנים של חמאס.

מה זה אומר לנו? זה אומר לנו שהאנטישמיות לא נעלמה לשום מקום. היא פשוט נעצרה על ידי טאבו תרבותיים ונורמות של התנהגות נאותה. אירועי ה-7 באוקטובר שחררו אותה, ועבורנו, מה שקורה הפך לתזכורת נוספת שהאלימות והשנאה היו חלק ממצב היהודי למאות שנים.

בימים אלה, העולם היהודי חוגג את חנוכה. חנוכה עבור רוב היהודים המודרניים תמיד היה חג שמח של הצהרת עצמי וגאווה בשייכות לעם שלהם.

אבל השנה, החג מוצל על ידי האירועים הנוראיים של ה-7 באוקטובר, ששללו מרבים את השלווה ותחושת השמחה. חגיגת חנוכה השנה לא יכולה להיפרד מהמלחמה ומהעלייה באנטישמיות.

חנוכה נחוג לזכר ניצחון הלוחמים היהודים הקדמונים והנס האלוהי שאיפשר לטיפת שמן לבעור במנורה של המקדש המשוחרר לכל 8 הימים. לכן, חנוכה נקרא חג האורות, חג השחרור.

מקבלים כאב ואובדן, אנו מאמינים שישראל תנצח והעם היהודי יעמוד בקשיים. היום, יותר מתמיד, עלייה חשובה – היא היסוד לעתידה של ישראל ולביטחון היהודים.

אם בעבר העם היהודי היה זקוק למדינה משלו, היום המדינה היהודית זקוקה לעמה!

חוק השבות אינו רק הבסיס של הציונות אלא גם ביטוי לזכותנו ההיסטורית לארץ ישראל.

חוק השבות מכיר בזכות לעלייה של יהודים ובני זוגם, ילדיהם ונכדיהם. כעשרים וארבעה מיליון אנשים יכולים לנצל את הזכות הזו.

יריד העלייה הזה יאפשר לכם ללמוד יותר על ישראל, אולי לנקוט צעד נוסף לעברה. זכרו, אנחנו רואים את כולכם כישראלים, רק גרים בכתובת אחרת כרגע.

שוב, אני מברכת את כולם על חנוכה, החג המשותף שלנו, וזכרו שאחרי החושך בא האור!

13 דצמ 2023
2 דקות קריאה
360
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון

ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון

נציג בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים לונדון.
לכבוד: כל ישראלים

לכבוד: כל ישראלים

:להלן מכתב שחובר בעברית ממש לא קלה על ידי תלמידי האולפן של המחלקה בפורטו אלגרי, ברזיל
יום אבל אזרחי לזכר הנספים

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

תמונה: JaneJJ/ Shutterstock.com חודש ימים בדיוק חלף מאז הפיגוע הטרוריסטי שביצעו לוחמי חמאס נגד ישראל.