ה-BBC פיטרה עובדת בשל פוסטים אנטישמיים והכחשת השואה – WZO

ה-BBC פיטרה עובדת בשל פוסטים אנטישמיים והכחשת השואה

בתאגיד השידור הבריטי BBC התרחש סקנדל אנטישמי רועש. רכזת ומתכננת השידורים הבכירה בערוץ BBC Three, דון קווא (Dawn Queva), נתפסה פורסמת פוסטים אנטישמיים ברשתות החברתיות. לפי מידע שהוצג על ידי האתר החדשותי Deadline, קווא בשם המזויף Dawn Las Quevas-Allen פרסמה באופן פעיל פוסטים אנטישמיים ברשתות החברתיות. בהודעות אלו היא קידמה את התיאוריה על "השואה המזויפת", […]

בתאגיד השידור הבריטי BBC התרחש סקנדל אנטישמי רועש. רכזת ומתכננת השידורים הבכירה בערוץ BBC Three, דון קווא (Dawn Queva), נתפסה פורסמת פוסטים אנטישמיים ברשתות החברתיות.

לפי מידע שהוצג על ידי האתר החדשותי Deadline, קווא בשם המזויף Dawn Las Quevas-Allen פרסמה באופן פעיל פוסטים אנטישמיים ברשתות החברתיות. בהודעות אלו היא קידמה את התיאוריה על "השואה המזויפת", דימונה את משפחת רוטשילד, תיארה יהודים כ"כובשים-קולוניאליסטים ואשכנזים סובקונטיננטליים ללא קשר דמי לפלסטין" והאשימה אותם בסחר באנשים שנחטפו מאפריקה.

לפי דיווחי The Telegraph, למעלה מעשרים עובדים של ה-BBC הגישו תלונות רשמיות על התבטאויות אנטישמיות בתוך הארגון.

ה-BBC נתקלה שוב ושוב באשמות של נטייה בדיווחים על הסכסוך הפלסטיני-ישראלי, במיוחד לאחר האירועים מה-7 באוקטובר. פעולות ישראל לעיתים קרובות הוצגו בהקשר שלילי בלבד, בעוד שהתפקיד והאחריות של חמאס הופחתו.

בנוסף, הנהלת ה-BBC כבר נאלצה להתנצל פעמים רבות על פרסום מידע לא מדויק ושימוש בניסוחים לא נכונים.

 

16 פבר 2024
1 דקות קריאה
354
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

החורשה עולים בעברית: הכאת שורשים תרתי משמע

החורשה עולים בעברית: הכאת שורשים תרתי משמע

חורשה "עולים בעברית", כך נקרא הפרויקט של המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע שהיא השיקה לפני כשנתיים בשת"פ עם קק"ל.
מדע על הבר

מדע על הבר

כך נקראת יוזמה חדשה אשר נוצרה במסגרת שיתוף הפעולה ביון הבית הישראלי בצרפת, אוניברסיטת בן גוריון ומחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע.
עוף גוזל

עוף גוזל

קבוצת ההורים "#olim" "עוף גוזל" סיימה את שנתה עם פעילות חדשה שמטרתה להמשיך וליצור קשרים עם עמיתים העוברים את אותם תהליכים.