התחלה מרגל ימין – WZO

התחלה מרגל ימין

דווקא כך החלה שנת הלימודים החדשה בכיתות עידוד העלייה הלא הן האולפנים, אשר המחלקה לעידוד העלייה מפעילה בחצי הדרומי של כדור הארץ. על פתיחת שנת הלימודים בברזיל כבר סיפרנו בנפרד. כעת נביא מספר תמונות וידיעות קצרות על התחלה מרגל ימין של העבודה השוטפת בחלק מכיתות האולפן של המחלקה בארגנטינה.

ב-4 באפריל בשעה טובה, התקיים השיעור הראשון בכיתת האולפן החדשה אשר המחלקה פתחה במועדון הארגון "צוותא" בבואנוסאיירס בשיתוף פעולה מועצת תנועות הנוער בארגנטינהאת השיעור מובילה המורה בתיה דורפסמן.

 

ב-10 באפריל נחנכה הכיתה לתלמידים המתחילים והתקיים בה השיעור הראשון באולפן ליד ביתהספר "תל אביב" בשכונת להפטרנל בבואנוס איירסהמורה היא דינה יופה. בשעה טובה, ובהצלחה לתלמידים ולמורה!

כפי שדיווחנו לא פעם, אחד היעדים החשובים של המחלקה לעידוד העלייה בהנהלתה של מרינה רוזנברגקוריטני  היא לחשוף את הפעילות המעודד עלייה לכל יהודי באשר הוא. לכן, ליד הפעילות הנמרצת במרכזים אורבניים גדולים ובירות המדינות, המחלקה מרחיבה את פעילותה גם בערי שדה או כפי שקוראים להן בארגנטינה "אינטריור".  במסגרת פעילות זו, הרכזים של המחלקה אלחנדרו מלינקובסקי וחררדו טחור ערכו בתחילת אפריל ביקור בכיתות האולפן של המחלקה בעיר רוסריו. הביקור נערך על מנת לערוך מפגשים עם המורים והתלמידים, לוודא שהפעילות השוטפת בכיתות נערכת כנדרש וכמובן לערוך פעילויות הסברה ועידוד העלייה.

 

בתמונה: השיעור בכיתת האולפן "ביתסקופוס" בעיר רוסריו. כל התלמידי הכיתה הם סטודנטים בין הגלאים 18-35.

 

בתמונה: תלמידי כיתת האולפן ליד ביתהספר ע"ש חיים נחמן ביאליק בעיר רוסריו. מקשיבים להרצאה של אלחנדרו מלינקובסקי תחת הכותרת "מדינת ישראלהדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

השיעור המיוחד הזה נערך ב-9 אפריל, היום בו במדינת ישראל נערכו בחירות כלליות, והוקדש לנושא הבחירות והמערכת הדמוקרטית במדינת ישראל

במקביל להפעלת רשת האולפנים ברחבי ארגנטינה ובבירתה בואנוס איירס, המחלקה ואנשי צוותה עורכים פעילות מגוונת למען עידוד העלייה ומנצלים כל הזדמנות על מנת להביא את האמת על המדינה היהודית לקהל היהודים הרחב ככל האפשר.

 

בתמונה: הרצאה תחת הכותרת "המדינה שבדרך" אשר רכז המחלקה לעידוד עלייה בארגנטינה, אלחנדרו מלינקובסקי. הרצאה נערכה במועדון "עברייקה" בבואנוס איירס. קהל ההרצאה היוו  150 תלמידים של ביתספר אור"ט אשר עומדים בקרוב להשתתף במצעדי החיים בפולין ובישראל.

 

בתמונות: אירוע מעודד עלייה שהתקיים בקרב תלמידי ביתספר "תרבות" אשר בבואנוס איירס יחד עם קבוצת התלמידים של ביתהספר "הריאלי" מחיפה.

המפגש נערך במסגרת חילופי תלמידים בין שני בתיהספר הנ"ל, והמחלקה לעידוד עלייה ניצלה את ההזדמנות על מנת לערוך הרצאה תחת הכותרת "פעם העם היהודי היה זקוק למדינה משלו, כעת המדינה היהודית זקוקה לעם שלה״.

 

בתמונה: ממתתפי הסמינר למנהיגים ומנהיגות של תנועת הנוער "הבונים דרור" ליד הכרוז של המחלקה לעידוד העלייה. הסמינר התקיים בעיירת מורנו שהיא פרברה של בואנוס איירס והשתתפו בו 30 מנהיגים ומנהיגות הצעירים של הקנים בתנועה הנ"להמחלקה לעידוד עלייה השתתפה בסמינר על מנת לעודד חברי תנועת הנוער כאמור ללמוד השפה העברית. הפעילות הוכתרה בהצלחה והוחלט לפתוח כיתת האולפן של המחלקה במחנה הקיץ של התנועה

 

 

30 אפר 2019
3 דקות קריאה
416
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

בשעה טובה

בשעה טובה

בשעה טובה, בחודש מאי נפתחה עוד כיתת עידוד עלייה (אולפן) ליד הארגון "אל לזו"  (El Lazo) בשכונת פלרמו בבואנוס איירס.
נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

אנו מציגים את את שגרירי העברית של המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע.
תלמידי האולפנים שלנו נותנים כתף לעורף ישראלי

תלמידי האולפנים שלנו נותנים כתף לעורף ישראלי

רבים מתלמידי האולפנים של המחלקה לעידוד עלייה הוכיחו את מחויבותם לישראל ונתנו כתף בעת מלחמה למדינה, לחיילים ולתושבים.