חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט – WZO

חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט

פרויקט Café Olé חצה את האוקיאנוס פרויקט בשם זה (אם כי במקור הספרדי הוא נקרא טיפ-טיפה אחרת – Café Ole קרי, קפה עולה) נולד ביולי אשתקד במדינות דוברות ספרדית באמל"ט. הרעיון: ליצור תקשורת בין היהודים דוברי הספרדית לבין העולים ממדינות אלה, אשר באווירה אינטימית שדומה לשיח בבית קפה שכונתי, יתחלקו בנסיונם ויענו לשאלות של חבריהם מעבר האוקיאנוס. מאז מפגשים בקפה עולה […]

פרויקט Café Olé חצה את האוקיאנוס

פרויקט בשם זה (אם כי במקור הספרדי הוא נקרא טיפ-טיפה אחרת – Café Ole קרי, קפה עולה) נולד ביולי אשתקד במדינות דוברות ספרדית באמל"ט. הרעיון: ליצור תקשורת בין היהודים דוברי הספרדית לבין העולים ממדינות אלה, אשר באווירה אינטימית שדומה לשיח בבית קפה שכונתי, יתחלקו בנסיונם ויענו לשאלות של חבריהם מעבר האוקיאנוס.

מאז מפגשים בקפה עולה מתרחשים באופן קבוע והודות לאפשרויותיו של מרחב מקוון, בהם משתתפים לא רק יהודי ארגנטינה ואורוגוואי, אלא גם יהודים שגרים במדינות אחרות של אמל"ט.

כעת הפרויקט חצה את האוקיאנוס האטלנטי ו"תורגם" לצרפתית קרי, הועתק בצרפת ובלגיה. להלן תרגום המודעה על כך:

בבית הקפה שלנו תקבלו תשובות לכל שאלותיהם לגבי עלייתכם. חושבים על עלייה לישראל, אך אינכם יודעים, אלו צעדים יש לנקוט לקראת זה? נרתעים מהבירוקרטיה? על מנת לספק לכם את כל המידע והידע הדרוש, המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע מזמינה אתכם לקפה עולה. במהלך חמישה מפגשים וירטואליים בבית הקפה שלנו תוכלו לשוחח באווירה נוחה ולא פורמלית עם אלה שעוסקים בקליטת העולים דוברי צרפתית באופן מקצועי.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

העתקתו של הפרויקט קפה עולה למדינות דוברות צרפתית – עוד דוגמה מיני רבות לנכונותם של כל עובדי המחלקה באשר הם לא רק ליצור וליזום, אלא לקבל ולפתח את הרעיונות של עמיתיהם העובדים מטעם המחלקה במדינות אחרות. כך, הפרויקט עברית Social Club שנולד לפני שנתיים ברצפת, כעת פעולה בהצלחה מרובה בכל מדינות ובכל שפות אשר בהן פועלת המחלקה. כעת נציגינו בצרפת ובלגיה העתיקו יוזמה שנולדה לפני כחצי שנה בארגנטינה. זו רק התחלה. אני סמוכה ובטוחה שגם פרויקט זה יהפוך במהרה לכלל עולמי.

2 מרץ 2021
1 דקות קריאה
282
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

קבלת פנים חגיגית בשגרירות ישראל בפריס

קבלת פנים חגיגית בשגרירות ישראל בפריס

ב-27 מרץ 2019 בשגרירות ישראל בפריס נערך טקס קבלת פנים חגיגי לשתי הזוכות בפרס GOLDEN GOLDA , אשר המחלקה לעידוד העלייה מעניקה כאות הוקרה לנשים אשר בפועלן ועשייתן תרמו תרומה בולטת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולקהילה היהודית.
יריד האפשרויות

יריד האפשרויות

ב-20 דצמבר 2020 המחלקה לעידוד עלייה בשת״פ עם אופק ישראלי, ערכה אירוע רחב מימדים ומרשים בשם אונליין פסטיבל ISRAEL NOW (ישראל כיום).
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

Photo: Negev Brigade during Operation Horev 1 ינואר 1900 – הברון רוטשילד מודיע על הפסקת פעילותו בארץ ישראל והעברת הטיפול במושבות לחברת יק"א (ביידיש יידישע קאלאניזאציע אסאציאסיע, בתרגום לעברית: "החברה היהודית להתיישבות") היא חברה שהוקמה על ידי הברון מוריס הירש בשנת 1891, במטרה לסייע ליישובם של יהודים פליטי האימפריה הרוסית באמריקה ובעיקר במושבות הברון הירש […]