המחלקה הציגה את הישגיה בפני צירי הקונגרס הציוני המיוחד – WZO

המחלקה הציגה את הישגיה בפני צירי הקונגרס הציוני המיוחד

הסתיים הקונגרס הציוני המיוחד שנערך בבנייני האומה בירושלים בסימן 75 שנה למדינת ישראל. המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע, הכינה לצירי הקונגרס מצגת המתארת באופן מתומצת ביותר את עשייתה במשך 8 שנות קיומה ופועלה. הנה על קצה המזלג, כמה מספרים ועובדות:

3,001 כיתות אולפן, 45,000 תלמידים, 190 יותר מ-1,500 אירועים מיוחדים ב-190 קהילות. כיום המחלקה מנהלת פרויקטים ב-12 מדינות על פני 4 יבשות. פרויקטים כגון מגמת עליה, גאולה, גולדן גולדה, אות רשות מעודד עלייה, שבוע עברית, שגרירי עברית, ירידי עליה, שיעורי בונוס, קפה עולה ועוד ועוד.

הסטנדאפיסט הישראלי המפורסם איליה אקסלרוד ערך לצירי הקונגרס שיעור עברית ייצוגי, במהלכו הוא גילה בפניהם סודות המשמעות של אותיות האלפבית, לימד מלים וביטויים מספר מהסלנג הצבאי וסיפר על משמעותו בחיי החברה הישראלית.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: פרויקט כיתות עידוד עלייה או אולפנים – הוא-הוא פרויקט הדגל שלנו. זה עידוד עלייה בהתגלמותו, כי דרך ידיעת השפה העברית אנשים מתקרבים יותר לישראל, לתרבותה, לחיי היום-יום שלה, ובכך מתגבש ומתחזק אצלם רעיון העלייה.

23 אפר 2023
1 דקות קריאה
206
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

LIVE ירושלים

LIVE ירושלים

כך נקרא פסטיבל וירטואלי שערכה ב-28 אוגוסט המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי.  במשך 7 שעות אלפי היהודים מארה"ב וקנדה נפגשו במרחב מקוון עם הישראלים אשר היה להם מה לספר, לשיר ולנגן על ירושלים.
יום הולדת ראשון לכפיר

יום הולדת ראשון לכפיר

בריו דה ז'ניירו, ביום חמישי ה-18 בינואר, בחוף לבלון, התקיים אירוע לציון שנה לחטיפתו של כפיר, שעדיין נמצא בשבי בעזה.
חגיגה בלונדון

חגיגה בלונדון

סיום שנת הלימודים אולפני המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם אופק ישראלי, תמיד היה אירוע חשוב שמח ונחגג בהתאם.