עוד ראיה לשיתוף פעולה בין אונר"א לחמאס – WZO

עוד ראיה לשיתוף פעולה בין אונר"א לחמאס

נמצא מנהרת תת-קרקעית ששימשה טרוריסטים מחמאס מתחת לבניין הראשי של סוכנות האו"ם לעזרה ועבודה לפליטים פלסטינים במזרח התיכון (UNRWA) ברצועת עזה. המנהרה, שאורכה 700 מטרים ונמצאת בעומק של 18 מטרים, הייתה מאובזרת בדלתות מחסומות נגד פיצוצים. בחדרים שבמנהרה נמצאו שרתים וציוד מחשב נוסף. חוטי סיב אופטי וחוטים חשמליים מהחדרים האלה הובילו לבניין המטה של UNRWA. […]

נמצא מנהרת תת-קרקעית ששימשה טרוריסטים מחמאס מתחת לבניין הראשי של סוכנות האו"ם לעזרה ועבודה לפליטים פלסטינים במזרח התיכון (UNRWA) ברצועת עזה.

המנהרה, שאורכה 700 מטרים ונמצאת בעומק של 18 מטרים, הייתה מאובזרת בדלתות מחסומות נגד פיצוצים. בחדרים שבמנהרה נמצאו שרתים וציוד מחשב נוסף. חוטי סיב אופטי וחוטים חשמליים מהחדרים האלה הובילו לבניין המטה של UNRWA. כניסה למנהרה נמצאה ליד בית ספר שמנוהל על ידי הסוכנות של האו"ם.

ראש UNRWA, פיליפ לזאריני, אמר שהוא וצוותו לא היו מודעים לקיומה של מנהרת טרור מתחת לבניינם ברצועת עזה. לדבריו, המשרד הפסיק את פעילותו ב-12 באוקטובר 2023, ומאז לא היו נציגי UNRWA נוכחים שם.

קשה לדמיין שהנהלת UNRWA והאו"ם לא היו מודעים למנהרה שנחפרה ופעלה מתחת למטה UNRWA ברצועת עזה, במיוחד מאז שהיא נחפרה והוצב בה ציוד עוד לפני אירועי ה-7 באוקטובר.

במהלך בדיקת בניין המטה של UNRWA עצמו, שבו משרדים של ארגונים הומניטריים ובינלאומיים שונים, נמצא מחסן נשק גדול, כולל רובים, תחמושת, רימונים וחומרי נפץ. מסמכים שנמצאו במשרדים אישרו שהמקום הזה שימש טרוריסטים מחמאס.

12 פבר 2024
1 דקות קריאה
395
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: אל לנו לשכוח שמאחרי מספרים יבשים אך מדברים בעד עצמם, המובאים בכתבה דלהלן, מסתתרים גורלות של מאוד ואלפים ויהודים.
נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

היום אנו מציגים את השגריר שלנו שי אלון! יליד הארץ, שי הנו פסנתרן, מלחין ומנצח. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, שם קיבל את התואר השני בהלחנה וניצוח בשנת 2002. מה הוא מציע? ללמד אתכם עברית דרך המוסיקה! זאת השיטה היעילה ביותר ליצירת אוצר מילים רחב וססגוני! שי מציע לכם לצלול לעולם הזמר העברי.
אירוע השקת הספר

אירוע השקת הספר

ב-3 יוני, בסניף Kings Highway  של הספריה העירונית (ניו יורק), נערך טקס השקה של הספר "שבר פתוח" – פרי עתו החדש של הסופר, העיתונאי ואיש ציבור גנאדי קצוב.