דרום אפריקה הגישה תביעה נגד ישראל. – WZO

דרום אפריקה הגישה תביעה נגד ישראל.

ממשלת דרום אפריקה האשימה את ישראל בגנוציד ופנתה לבית הדין הבינלאומי בהאג, דורשת להתחיל בהליכים משפטיים. דרום אפריקה שמרה על עמדה נגד ישראל באופן גלוי לאורך השנים והיא אחת המדינות הבודדות שמכירות בחמאס כנציג הלגיטימי של העם הפלסטיני. העיר דרבן שבדרום אפריקה הפכה למקום המסורתי לקיום ועידת האו"ם העולמית לנושא גזענות, שהפכה לאירוע של כוחות […]

Serbia Israel High Resolution Sign Flags Concept

ממשלת דרום אפריקה האשימה את ישראל בגנוציד ופנתה לבית הדין הבינלאומי בהאג, דורשת להתחיל בהליכים משפטיים.

דרום אפריקה שמרה על עמדה נגד ישראל באופן גלוי לאורך השנים והיא אחת המדינות הבודדות שמכירות בחמאס כנציג הלגיטימי של העם הפלסטיני.

העיר דרבן שבדרום אפריקה הפכה למקום המסורתי לקיום ועידת האו"ם העולמית לנושא גזענות, שהפכה לאירוע של כוחות אנטי-ישראליים ואנטישמיים.

בפברואר 2023, הוסיפה קבוצת הפעולה הפיננסית (FATF) את דרום אפריקה לרשימתה האפורה בשל מאמצים לא מספיקים למלחמה במימון טרור והלבנת הון. לפי מומחים ממרכז סופאן, המדינה הפכה למרכז פיננסי עבור דאע"ש באפריקה.

חודש וחצי לאחר הטרגדיה ב-7 באוקטובר, הצביע הפרלמנט של דרום אפריקה לנתק יחסים דיפלומטיים עם המדינה היהודית. ב-30 בדצמבר, פנו הרשויות בדרום אפריקה לבית הדין הבינלאומי של האו"ם בהאג, דורשות להתחיל בהליכים משפטיים נגד ישראל באשמת גנוציד. נחשף כי התביעה הוגשה בהשתתפות הרשות הפלסטינית, שפעלה בחשאי מחשש לסנקציות ישראליות.

ארצות הברית כינתה את התביעה של דרום אפריקה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי של האו"ם כפוגענית וחסרת בסיס.

הדיונים הראשונים יתקיימו ב-11-12 בינואר. דרום אפריקה תציג את טיעוניה ב-11 בינואר, והצד הישראלי יציג ב-12 בינואר. ישראל תיוצג על ידי המשפטן הבריטי פרופסור מלקולם שו, מומחה למשפט בינלאומי המתמחה במחלוקות טריטוריאליות.

7 ינו 2024
1 דקות קריאה
405
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 14-8 באוגוסט

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 14-8 באוגוסט

תמונה: שמואל יוסף עגנון 8 אוגוסט 1887 – בעיירת בוקאצ' בגליציה נולד ש"י אגנון, סופר עברי דגול, חתן פרס נובל לספרות.
עולים על הי-טק

עולים על הי-טק

המחלקה לעידוד העלייה יזמה פרויקט חדש ופורץ דרך שתכליתו – עידוד עלייתם של אנשי הי-טק ומהנדסים.
נמשכת קבלת מועמדויות להשתתפות במיזם 'גאולה

נמשכת קבלת מועמדויות להשתתפות במיזם 'גאולה

תוכנית גאולה לפיתוח מנהיגות נשים צעירות, פועלת בהשראת דמותה ופועלה של גאולה כהן, מנהיגה פורצת דרך, שמגיל 17 , עת הצטרפה כלוחמת לאצ"ל וללח"י ועד יום מותה, גילתה מנהיגות נועזת, תוך גילוי יושרה, דבקות במטרה ומסירות ללא גבול לעם היהודי, למורשתו, לארץ ישראל, לחזון הציוני ולמפעל העלייה.