ומדברת, ומדברת… – WZO

ומדברת, ומדברת…

הפרויקט "עברית "social club מרגע השקתו הפך למותג. מאז זינוקו במסגרת שבוע העברית בנוכחותם והשתתפותם של ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני וגיל חובב (נכדו של אליעזר בן יהודה), הפרויקט מהדהד בקרב יהודי צרפת וצובר תאוצה. מדובר במסגרת המאפשרת לנהל שיח חופשי בשפה העברית במגוון רחב של הנושאים. במהלך חודש פברואר למועדון הפועל בפריז התווספו […]

הפרויקט "עברית "social club מרגע השקתו הפך למותג.

מאז זינוקו במסגרת שבוע העברית בנוכחותם והשתתפותם של ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני וגיל חובב (נכדו של אליעזר בן יהודה), הפרויקט מהדהד בקרב יהודי צרפת וצובר תאוצה. מדובר במסגרת המאפשרת לנהל שיח חופשי בשפה העברית במגוון רחב של הנושאים.

במהלך חודש פברואר למועדון הפועל בפריז התווספו עוד שני מועדונים ברחבי צרפת, וזה עתה במועדון בפריז נערך מפגש נוסף, מרתק ומהנה. במהלכו נדונו ותורגלו בדיבור, קריאה וכתיבה מטבעות הלשון בעברית.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני: פרויקט "עברית "social club – פרי יצירתיות ומקצועיות של צוותנו בצרפת. אני בטוחה שרעיון נפלא זה "יועתק" על ידי נציגינו בכל מדינות, בהן פעולת המחלקה לעידוד עלייה. לשם כך אנו מתכננים בקרוב להעביר השתלמות און ליין למורים של האולפנים שלנו ברחבי תבל".

20 פבר 2020
1 דקות קריאה
427
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ישומון עידוד עלייה

ישומון עידוד עלייה

חשיבה מחוץ לקופסה ועשייה יצירתית מאז ולתמיד היו קווים המנחים בעבודתה של המחלקה לעידוד עלייה מרגע הקמתה.
ממשיכים לבנות גשרים

ממשיכים לבנות גשרים

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת.
ירושלים של זהב" בבואנוס-אירס"

ירושלים של זהב" בבואנוס-אירס"

הזמרת ואשת תקשורת ישראלית פופולרית אירינה קילפין באה לסיבוב הופעות בארגנטינה. מלכתחילה, סבבהופעותיה תוכנן כאירוע תרבותי "כללי" קרי, קהל יעדו היו כל אוהבי מוסיקה וזמר במדינה זו. אך אירנה פשוטלא יכלה לא לנצל הזדמנות זו ולא להופיע בפני יהודי ארגנטינה על מנת לספר להם את הסיפור חייה המרתקולשיר להם את מיטב השירים בעברית כולל כמובן ירושלים של זהב האגדי. לכן פנייתה של אירנה למחלקהלעידוד העליה של הצ"ע הייתה צעד טבעי ומבחינת המחלקה אך טבעי היה לעשות כל הדרוש על מנת לאפשרלאירנה להופעי בפני קהילת יהודי בואנוס–איירס במסגרת הפרויקט "שיעור בונוס" (אשר במסגרתו ידועניםישראלים מופיעים עם סיפוריהם בפני קהילות יהודיות ברחבי תבל). ראש המחלקה מרינה רוזנברג–קוריטניפנתה לשליח המחלקה בארגנטינה אלכנדרו מילנקובסקי בבקשה לארגן בשביל אירנה שיעור בונוס כאמורוהדבר נעשה בצד הכי טוב.