שיעורי בונוס מאת סיריל כהן – WZO

שיעורי בונוס מאת סיריל כהן

בין 24 נובמבר ל-4 דצמבר נערך ביקור בצרפת של הפרופ' סיריל כהן מאונ' בר אילן, מומחה לאימונולוגיה שערך מחקר חדשני בתחום טיפול בסרטן באמצעות אימונותרפיה וגישה אישית למטופל. הביקור נערך על ידי המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע במסגרת הפרויקט שיעורי בונוס. תוך 8 ימים בלבד, פרופ' כהן העביר 9 מפגשים (שיעורי בונוס) עם אנשי קהילות בפריז, ניס ומרסיי ובנוסף, העניק ראיונות לכלי תקשורת צרפתיים והעביר שני מפגשים עם קהיליית אנשי רפואה צרפתיים. בכל מפגש כזה נוכחו מ-120 עד 200 איש, וזאת בתקופת המונדיאל כשכל תושבי צרפת היו מרותקים למסכי טלוויזיה. הדבר מוסבר בכבוד ענק, אותו רוחשים בצרפת לרפואה ומדע ישראלי.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

"תכליתו של הפרויקט שיעור בונוסלהוות תגלית קרי, לגלות בפני השומעים את האמת על מדינת ישראל. לשם כך אנו עורכים במדינות שונות תחת הכותרת "שיעור בונוס" סבבי הופעות של בעלי שם ישראלים, אשר כל אחד בתחומו השיגו הישגים ניכרים ויש להם מה לספר על עצמם ועל מדינתם. אני מודה לפרופ' סיריל כהן, לאנשי הצוות של המחלקה יסמין כהן, נאווה ברסי ואבי זנא על עריכת סבב שיעורי בונוס המוצלח הזה ולשותפים שלנו מאופק ישראלי ומארגונים יהודיים על תרומתם להצלחת הסבב ושמחה שעם כל שיעור בונוס אנו מרחיבים עוד ועוד את קהל היהודים הנחשפים למסרי עידוד העלייה ולאמת על המדינה היהודית".

6 דצמ 2022
1 דקות קריאה
277
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

לנטוע תקוה

לנטוע תקוה

Photo:  CHAIYARAT / Shutterstock.com תלמידי אולפן קיץ של המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע מבבואנוס איירס, בירת ארגנטינה ערכו ביחד עם המורים ועם צוות המחלקה באמל"ט את סדר ט"ו בשבט.
הסתיימה הכשרת המורים באמל"ט

הסתיימה הכשרת המורים באמל"ט

מורות ומורים של האולפנים, אשר המחלקה מפעילה במדינות דוברות ספרדית באמל"ט, סיימו את קורס הכשרה השנתי – הראשון אחרי המגיפה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 דצמבר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 דצמבר

צילום: ארתורו טוסקניני בתל אביב ב-1936.