פרסי גולדה הזהב 2023 – WZO

פרסי גולדה הזהב 2023

טקס הענקת פרס הגולדה הזהב 2023 התקיים בניו יורק. השם "הזהב" של הפרס אינו מקרי. העולם כולו זוכר את גולדה מאיר, הישראלית המפורסמת ביותר וראשת הממשלה היחידה של ישראל. היא נחשבת לדוגמה של כישרון פוליטי והיכולת להגן על אינטרסי המדינה היהודית בכל נסיבות. פרס הגולדה הזהב ניתן לנשים שתרמו תרומה משמעותית ביותר לתנועה הציונית, לעידוד […]

טקס הענקת פרס הגולדה הזהב 2023 התקיים בניו יורק. השם "הזהב" של הפרס אינו מקרי. העולם כולו זוכר את גולדה מאיר, הישראלית המפורסמת ביותר וראשת הממשלה היחידה של ישראל. היא נחשבת לדוגמה של כישרון פוליטי והיכולת להגן על אינטרסי המדינה היהודית בכל נסיבות.

פרס הגולדה הזהב ניתן לנשים שתרמו תרומה משמעותית ביותר לתנועה הציונית, לעידוד העלייה ולעבודת הקהילות היהודיות במדינותיהן. הפרס הוקם על ידי מרינה רוזנברגקוריטניה, ראשת המחלקה לעידוד עליה מרינה רוזנברג קוריטני בהסתדרות הציונית העולמית.

הטקס הראשון התקיים בארה"ב בשנת 2017, ובשנים שונות התקיימו אירועים בארגנטינה, ברזיל, צרפת ובריטניה.

החגיגה המרשימה של השנה התקיימה לאחר עבודה מדוקדקת של המחלקה לעידוד עליה של הסתדרות הציונית העולמית וועדה שכללה נציגים בולטים מארגונים וקהילות יהודיות אמריקאיות.

הזוכות בפרס הגולדה הזהב 2023 הן:
גלינה גולדברגמנכ"לית תחנת הרדיו חופש FM 104.7, תחנת הרדיו הדוברת רוסית הפופולרית ביותר בניו יורק. התוכניות שלה, העוסקות במצב בישראל, חשובות מאוד ליצירת תמונה נכונה של מה שקורה בפועל במדינה היהודית.

אליסיה פוסטדמות ציבורית ומנהיגה חברתית ידועה. היא זכתה להכרה רחבה כמנהלת מוצלחת של פרויקטים חברתיים ללא מטרות רווח. היא ידועה בעבודתה עם קרן הלאומית היהודית והתנועה הציונית האמריקאית. אליסיה משתתפת באופן פעיל בתוכנית החניכות של מרכז סימון ויזנטל והיא חברת המועצה הייעוצית ליהדות העולמית. פעילותה מכוונת לחיזוק הקשרים בין ישראל לקהילות היהודיות ברחבי העולם.

רייצ'ל פרידלנדעורכת דין ודמות ציבורית, חברת הוועד הניהולי של עיר אוונטורה (פלורידה). מייסדת קרן המועצה לתיכון דון סופר, שנוצרה כדי לתמוך ביוזמות חינוכיות ולהעניק מלגות לתלמידים נזקקים. רייצ'ל היא חברת הדירקטוריון של ארגון הלא רווח הישראלי בית איזי שפירא, המספק שירותים ותמיכה לאנשים עם מוגבלויות ולמשפחותיהם.

אינה ורניקובהעורכת דין, פוליטיקאית ודמות ציבורית. חברת מועצת העיר ניו יורק מהמחוז ה-48. היא קול מוביל במאבק נגד אנטישמיות במחוז שלה. היא מושכת תשומת לב ציבורית למקרי תקיפות אנטישמיות ודואגת שהעבריינים יוענשו. לאחר שזיהתה מקרי אנטישמיות בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת העיר ניו יורק, היא השיגה קיצוץ בתקציבו.

מרינה רוזנברגקוריטניה, ראשת המחלקה לעידוד עליה: "קשה למצוא מילים לבטא את התודה שלנו לנשים הנפלאותהזוכות בפרס הגולדה הזהב. הענקת הפרס הזה היא כבודנו הצנוע, מחווה סימבולית של הכרה בזכויותיהן האמיתיות לתנועה הציונית. אני רוצה גם להודות לכל מי שכיבד את הערב הנפלא הזה בנוכחותו וכמובן למארגניו, שמגיעות להם מילות תודה מיוחדות."

24 דצמ 2023
2 דקות קריאה
403
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הכיתה החמישים ואחת

הכיתה החמישים ואחת

ב-6 לאוגוסט נפתחה עוד כיתת אולפן של המחלקה במועדון מכבי בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

Photo: Hebrew University Cornerstone laying in 1918 23 יולי 1968 – מטוס אל על הטס מרומא ללוד נחטף על ידי מחבלים מחזית העממית.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 מרץ

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 מרץ

תמונה: קיבוץ חניתה / Wikimedia 17 מרץ 1992 – הפיגוע בשגרירות ישראל בארגנטינה: 22 הרוגים ו-252 פצועים, בפיצוץ מכונית תופת מול שגרירות ישראל בבואנוס איירס, על ידי ארגון החזבאללה.