רידי העלייה בלונדון וסאו-פאולו – WZO

רידי העלייה בלונדון וסאו-פאולו

כידוע, ההשתתפות הפעילה של המחלקה לעידוד עלייה בירידי העלייה שנערכים ברחבי התבל מזמן הפכה למסורת טובה. כפי בפרסמנו לא מזמן, בסוף מאי ירידים כאלה שהשתתפות המחלקה נערכו בבלגיה (בריסל) ובצרפת (מרסיי). בחודש יוני הגיאוגרפיה של ירידי עלייה התרחבה באופן משמעותי וחבקה של הן את החצי הצפוני של כדור הארץ (לונדון, בריטניה) והן את חציו הדרומי (סאו-פאולו, ברזיל).    […]

כידוע, ההשתתפות הפעילה של המחלקה לעידוד עלייה בירידי העלייה שנערכים ברחבי התבל מזמן הפכה למסורת טובה. כפי בפרסמנו לא מזמן, בסוף מאי ירידים כאלה שהשתתפות המחלקה נערכו בבלגיה (בריסל) ובצרפת (מרסיי).

בחודש יוני הגיאוגרפיה של ירידי עלייה התרחבה באופן משמעותי וחבקה של הן את החצי הצפוני של כדור הארץ (לונדון, בריטניה) והן את חציו הדרומי (סאו-פאולו, ברזיל). 

 

ירידי עלייה נועדים לחשוף בפני יהודי התפוצות אפשרויות שעומדות בפניהם בתור עולים פוטנציאליים בתחומים כמו תעסוקה, דיור, חינוך, השכלה, רווחה בקיצור, בכל תחום החשוב ליהודי אשר שוקל אפשרות חזרתו הביתה.

בהתאם למנדט שלה, המחלקה בירידי העלייה שמה דגש מיוחד על עידוד המבקרים שהם עולים פוטנציאלים ללמוד את השפה העברית באחד מכיתות של  המחלקה. כי הרי ידוע כי לימוד השפה העברית הנו הכלי הנחוץ ואולי החשוב ביותר בהכנה מיטבית לעלייה.
כמו תמיד, הן בלונדון והן בסאו-פאולו פעילות זו של המחלקה הוכתרה בהצלחה ויהודים רבים גילו  עניין בלימודי העברית באולפנים שלנו. רבים מהם כבר נרשמו ללימודים – או משנת הלימודים הקרובה (כי הרי באנגליה כבר החלה חופשת קיץ), או כבר בשנה"ל  הנוכחית (בברזיל היא בעיצומה).

 

ראשת המחלקה לעידוד העלייה של הצ"ע מרינה רוזנברג-קוריטני: "אנו פועלים ונמשיך לפעול על מנת שכמה שיותר היהודים באשר הם לא רק יתחילו לחשוב על אפשרות העלייה, אלא יעשו צעדים מעשיים בכיוון זה וילמדו את השפה העברית. הרי ידוע כי לימוד השפה העברית הנו כלי חשוב ואולי החשוב ביותר להכנה מיטבית לעלייה".

בתמונות:

בביתן של המחלקה ביריד העלייה בסאו-פאולו

בביתן של המחלקה ביריד העלייה בלונדון

23 יונ 2019
1 דקות קריאה
309
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ממוצע שכר בישראל: 12,969 שקלים

ממוצע שכר בישראל: 12,969 שקלים

לפי למרכז הלאומי לסטטיסטיקה של ישראל, השכר הממוצע בישראל לחודש נובמבר 2023 עמד על 12,969 שקלים ברוטו, שזה שווה ל-3,554 דולרים.
כולכם אמיצים ונועזים, כולנו גאים בכם

כולכם אמיצים ונועזים, כולנו גאים בכם

Photo: Ivan Kruk / shutterstock.com אנו ממשיכים לפרסם מכתבים שכותבים תלמידי האולפנים של המחלקה ברחבות תבל לחיילינו הלוחמים בחזיתות של מלחמת חרבות ברזל.
ביער רוחמה נטעה חורשה חדשה ושמה "עולים בעברית"

ביער רוחמה נטעה חורשה חדשה ושמה "עולים בעברית"

בטקס צנוע אך חגיגי, המחלקה לעידוד העלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם קק"ל פתחה ב-15 אפריל פרויקט חדשני "חורשה עולים בעברית".