לא נפסיק ליזום: צרפת ובלגיה – WZO

לא נפסיק ליזום: צרפת ובלגיה

שלושה מועדוני עברית Social Club, שגרירי עברית, אולפנים רגילים, אולפנים לנוער, אולפנים לצעירים, אולפן 300 למיועדי עלייה, וגם חידוש – טיול חודשי לתלמידים תחת הכותרת  "בשביל ישראל עם דניאל", בהנחיית מדריך הטיולים המהולל, דניאל כהן. כל זה החל לפעול ביתר שאת מיד עם תום חגי תשרי בשתי מדינות דוברות צרפתית. גם בספטמבר, כמו בארצות פועלנו […]

שלושה מועדוני עברית Social Club, שגרירי עברית, אולפנים רגילים, אולפנים לנוער, אולפנים לצעירים, אולפן 300 למיועדי עלייה, וגם חידוש – טיול חודשי לתלמידים תחת הכותרת  "בשביל ישראל עם דניאל", בהנחיית מדריך הטיולים המהולל, דניאל כהן. כל זה החל לפעול ביתר שאת מיד עם תום חגי תשרי בשתי מדינות דוברות צרפתית.

גם בספטמבר, כמו בארצות פועלנו האחרות, בצרפת ובגליה נערכה עבודה מאומצת. עונת ההרצאות והסמינרים נפתחה מיד עם תום החופש הגדול בשתי הרצאות מרתקות.

הראשונה, תחת הכותרת Vivre a Tel Aviv – לגור בתל אביב (במסגרת הפרויקט "עתידך בישראל"), שודרה מבית קפה האנוי בתל אביב, שנפתח על ידי עולה חדש מצרפת ובמהלכה פרויקטורים מעיריית תל אביב נתנו טיפים ועצות לגבי החיים בעיר ללא הפסקה.

השנייה – הרצאה מרגשת Rencontre avec association Shalva  (תכירו את הארגון שלווה) של אלכסנדרה שרביט, נציגת הארגון שסיפרה על פעילותו למען נכים  מזה 30 שנה, וגם על הקמת הלהקה שכמעט ייצגה את ישראל באירוויזיון. חשוב לציין גם כי הרצאה זו נלוותה גם בתרגום לשפת הסימנים על מנת לחשוף את פעילות המחלקה גם בפני קהל קשיי השמיעה.

אחרי שתי הרצאות הללו באו:

Atelier cuisine – Rosh Hashana – avec Yossi Bendayan – מכינים מאכלים מסורתיים לראש השנה יחד עם השף יוסי בן דיין

Israel et le defi climatique – ישראל ושינוי האקלים הגלובלי

Kippour versus Covid – יום כיפור נגד הנגיף

Sur les traces de Theodore Herzl: De Budapest à Bale – בדרכו של הרצל: מבודפשט עד לבזל

Tibériade, la capitale de la Galilée – טבריה הבירה של הגליל (במסגרת הפרויקט "עתידך בישראל")

Le système bancaire en Israël – המערכת הבנקאית ושוק הנדל"ן בישראל

Nahariya, perle du Nord – נהריה, פנינת הצפון (במסגרת הפרויקט "עתידך בישראל")

De la Lune a la Terre Ariel Gomez – מבט מירח על כדור הארץ, הרצאתו הווירטואלית של אריאל גומז, אחד מהוגי הפרויקט בראשית

Les accords d Abraham – הסכמי השלום עם מדינות המפרץ

Hadera, comme vous en revez – חדרה שטרם הכרתם (במסגרת הפרויקט "עתידך בישראל").

ובכן, 45 אירועים ופעילויות תוך חודשיים בלבד – לא כולל מפגשים קבועים במועדוני עברית Social Club, שגרירי עברית, וכבמובן לימודים באולפנים ובמסגרת הפרויקט מגמת עלייה. ראשת המחלקה מרינה רוזנברג

קוריטני מדגישה כי זו רק התחלה: במחצית הצפונית של כדור הארץ שנת הלימודים רק החלה, וגם במחציתו הדרומית נציגיה ועובדי המחלקה אינם מתכוונים לקפוא על שמריהם אחרי סיום המתקרב של שנת הלימודים.

24 נוב 2020
2 דקות קריאה
374
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

Информационные технологии и репатриация

Информационные технологии и репатриация

Новые проблемы порождают новые возможности.  Ограничения, которые внесла в жизнь человечества, пандемия короновируса, потребовала новых решений.
מאה הימים הראשונים של המלחמה

מאה הימים הראשונים של המלחמה

רכיבת אופניים לציון 100 ימים מאז החטיפה.
פעולות למען אנשים שנחטפו

פעולות למען אנשים שנחטפו

במחנה תנועת הנוער נועם בסאו פאולו, במהלך הטקס הסיום ביום שבת, ה-27 בינואר, הוצתו 136 נרות לזכר 136 האנשים שעדיין נחטפו ונמצאים בשבי בעזה.