או"ם: חמאס אינה ארגון טרור – WZO

או"ם: חמאס אינה ארגון טרור

Photo: ocphoto / depositphotos.com   האומות המאוחדות הפכו להיות מבולבלות לחלוטין בהצהרותיהן. מצד אחד, מרטין גריפית'ס, סגן המזכיר הכללי לענייני הומניטריים של האו"ם, הכריז בראיון לערוץ הטלוויזיה הבריטי Sky News ב-14 בפברואר: 'אנחנו לא מחשיבים את חמאס כקבוצת טרור. זו תנועה פוליטית.' לפי היגיונו, רצח עם ואונסים, לקיחת בני ערובה, כולל תינוקות, ילדים וקשישים, אינם […]

Photo: ocphoto / depositphotos.com

 

האומות המאוחדות הפכו להיות מבולבלות לחלוטין בהצהרותיהן. מצד אחד, מרטין גריפית'ס, סגן המזכיר הכללי לענייני הומניטריים של האו"ם, הכריז בראיון לערוץ הטלוויזיה הבריטי Sky News ב-14 בפברואר: 'אנחנו לא מחשיבים את חמאס כקבוצת טרור. זו תנועה פוליטית.' לפי היגיונו, רצח עם ואונסים, לקיחת בני ערובה, כולל תינוקות, ילדים וקשישים, אינם מעשי טרור מנקודת מבטה של האו"ם, אלא אמצעים לגיטימיים של מאבק פוליטי שמטרתו השמדת מדינת ישראל, על כך האו"ם גם מודעת.

מצד שני, הנהגת סוכנות האו"ם לעזרה ועבודה לפליטים פלסטינים במזרח התיכון (UNRWA) מתביישת ביותר כאשר מדובר במעורבות של עובדיה בתקיפת חמאס על ישראל ב-7 באוקטובר 2023. לפי מידע שפורסם על ידי ה-Wall Street Journal, כ-1,200 מתוך 12,000 עובדי ה-UNRWA ברצועת עזה (10%) קשורים לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, וחצי מכלל עובדי ה-UNRWA באזור קשורים בקרבה לחברים בקבוצות אלו. אם בקרב גברים מבוגרים מרצועת עזה 15% קשורים לחמאס, אז בקרב עובדי ה-UNRWA הגברים, המספר הזה הוא 23%.

לפי נתוני מודיעין משירותי הביטחון הישראליים, יש קשר מבני בין ה-UNRWA לחמאס, והנתונים שפורסמו הם רק קצה הקרחון.

24 פבר 2024
1 דקות קריאה
152
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ביקורה של העיתונאית פילר ראהולה בברזיל

ביקורה של העיתונאית פילר ראהולה בברזיל

ביום שלישי, קיבלנו את העיתונאית הספרדית פילר ראהולה בסאו פאולו.
מכתב מלונדון

מכתב מלונדון

להלן המכתב שהגיע אלינו מלונדון.
יום אבל אזרחי לזכר הנספים

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

תמונה: JaneJJ/ Shutterstock.com חודש ימים בדיוק חלף מאז הפיגוע הטרוריסטי שביצעו לוחמי חמאס נגד ישראל.