באולפני צרפת ובלגיה חגגו סיום שנת הלימודים – WZO

באולפני צרפת ובלגיה חגגו סיום שנת הלימודים

מסיבות מובנות, שנה"ל תשפ"א הייתה לא קלה ומאתגרת. כל 108 כיתות אולפן של המחלקה במדינות אלו נאלצו לפעול במרחב מקוון. 8 מתוכן תוכננו מלכתחילה ככיתות 100% Zoom ותמשכנה לפעול במתכונת זו גם בשנים הבאות, אם וכאשר שאר הכיתות תוכלנה לחזור ללימוד פרונטאלי. ב-108 כיתות אלו למדו השנה 1500 תלמידים.

במרחב מקוון פעלו גם כל הפרויקטים שלנו, המשלימים ומעשירים את הלימודים. מדובר הן בפרויקטים שהוכיחו את עצמם מזמן כגון עברית Social Club (המחלקה מפעילה 4 "סניפים" של מועדון זה בצרפת ובלגיה),  שגרירי עברית, אולפן 300 למיועדי עלייה והן בפרויקטים חדשים כמו בשביל ישראל עם דניאל (סיורים וירטואליים בהדרכתו של מורה דרך דניאל כהן), עתידך בישראל (מפגשים עם נציגי הרשויות המקומיות האחראים על קליטת העולים) וקפה עולה (עולים פוטנציאלים נפגשים עם אלה שכבר עלו באווירה נינוחה של בית קפה שכונתי).

כידוע, בכל משבר טמונים אפשרויות חדשות וצוות המחלקה ידע לנצל אותן. הנה רק דוגמה אחת מיני רבות: השנה, באולפן צרפתי-בלגי המיועד לאנשי רפואה, למדו גם שתי רופאות מברזיל (אשר עלו לארץ עם סיום הקורס).

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

אני מברכת את הצוות הנפלא שלנו בצרפת ובלגיה, את 70 המורים שלנו וכמובן, את 1,500 תלמידיהם עם סיום מוצלח של שנה"ל תשפ"א. אני שמחה שלו אחדים מקרבם הצליחו לחגוג את האירוע ללא תיווך של סמארטפונים ומחשבים. כולי תקוה, שבמהרה כולנו נוכל לחזור לעבודה רגילה או כפי שאנו קוראים לה, פרונטלית. אך גם כשזה יקרה, לא נוותר על האפשרויות שגילה בפנינו מעבר למרחב מקוון שנכפה עלינו מכורח הנסיבות. גם בעתיד ננצל את כל היתרונות של טכנולוגיית התקשורת המתקדמת על מנת לעודד כמה שיותר יהודים באשר הם לקבל החלטה על שיבתם הביתה, לישראל.

בתמונות:

  • 1. משפחה של עולים תלמידי אולפן עם המורה איריס פטל (יגורו באשדוד)

 

  • 2. המפגש הפרונטלי הראשון של קבוצת המורים מדרום צרפת לרגל סיום שנה"ל תשפ"א:
  • רכזת המחלקה בצרפת ובלגיה נאווה ברסי (במרכז) ומורים איריס פטל (אולפן Marseille, Aix), אסטל עמר (אולפן Toulon, Marseille), דניאל בן חיים (אולפן Allauch, Marseille) סימונה אסולין (אולפן Marseille) ועידית ועקנין (אולפן Avignon)

 

 

5 יול 2021
1 דקות קריאה
404
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

פלאי מרחב מקוון – המשך

פלאי מרחב מקוון – המשך

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: להלן עוד דוגמה נפלאה לכך, שמשבר הקורונה כמו כל משבר מביא אתו גם אפשרויות והזדמנויות חדשות, ואנחנו יודעים לזהות, לנצל ולפתח אותן.
Информационные технологии и репатриация

Информационные технологии и репатриация

Новые проблемы порождают новые возможности.  Ограничения, которые внесла в жизнь человечества, пандемия короновируса, потребовала новых решений.
הכיתה החמישים ואחת

הכיתה החמישים ואחת

ב-6 לאוגוסט נפתחה עוד כיתת אולפן של המחלקה במועדון מכבי בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה.