מתעמקים ומתרחבים באמל"ט – WZO

מתעמקים ומתרחבים באמל"ט

פרויקט כיתות הכנה לעלייה הלא הם האולפנים – מאז ולתמיד היה פרויקט הדגל של המחלקה לעידוד העלייה פרויקט זה פועל בהצלחה רבה וללא הפסקה וחופשות בשלוש היבשות. .קרי, כאשר שנת הלימודים באולפנים שלנו בחלקו הצפוני של כדור הארץ רק מתחילה או מתקרבת לשיאה, בחלקו הדרומי היא קרובה לסיום. זה נותן הסיבה לסכם סיכום ביניים של […]

פרויקט כיתות הכנה לעלייה הלא הם האולפנים – מאז ולתמיד היה פרויקט הדגל של המחלקה לעידוד העלייה פרויקט זה פועל בהצלחה רבה וללא הפסקה וחופשות בשלוש היבשות. .קרי, כאשר שנת הלימודים באולפנים שלנו בחלקו הצפוני של כדור הארץ רק מתחילה או מתקרבת לשיאה, בחלקו הדרומי היא קרובה לסיום. זה נותן הסיבה לסכם סיכום ביניים של פעילות כיתות הכנה לעלייה של המחלקה באמל"ט.
השנה כמות האולפנים שלנו ביבשת זו הגיעה ל-45. 27 – בארגנטינה,  16 – בברזיל ו-2 באורוגוואי. המחלקה פועלת במרץ רב למען הגשת היעד האסטרטגי כפי שהוגדל ע"י ראשת המחלקה מרינה רוזנברג-קוריטני: להגיע עם מסרים וחומרים המעודדים עלייה לכל יהודי אשר ובאשר הוא. לשם כך אנו מעמיקים את תכני הלימודים שלנו, עורכים השתלמויות למורים בכיתות האולפן, ומשגרים לקהילות היעד מיטב המסבירנים מישראל וכמובן משתדלים ללא הרף להרחיב עד כמה שאפשר את הפריסה הגיאוגרפית של האולפנים. בארגנטינה כיתות הכנה לעלייה, מלבד עיר הבירה באונוס-איירס (19 כיתות) פועלות ברוסריו, סנטה-פה, סאלטה, פארנה ובמנדוזה. בברזיל הרשת שלנו כיסתה השנה – מלבד המרכזים הגדולים כגון ריו דה-ז'נירו וסאו-פאולו (7 ו-4 כיתות בהתאם) – גם את קוריטיבה ופורטו-אלגרי. וכמובן ההישג של שנת הלימודים בנוכחית היא פתיחת שתי כיתות האולפן במונטבידאו בירת אורוגוואי. כן ירבו.

בתמונה: קבוצת התלמידים של כיתת האולפן של המחלקה במונטבידאו

23 דצמ 2018
1 דקות קריאה
184
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

פלאי מרחב מקוון – המשך

פלאי מרחב מקוון – המשך

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: להלן עוד דוגמה נפלאה לכך, שמשבר הקורונה כמו כל משבר מביא אתו גם אפשרויות והזדמנויות חדשות, ואנחנו יודעים לזהות, לנצל ולפתח אותן.
יום אבל אזרחי לזכר הנספים

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

תמונה: JaneJJ/ Shutterstock.com חודש ימים בדיוק חלף מאז הפיגוע הטרוריסטי שביצעו לוחמי חמאס נגד ישראל.
LIVE ירושלים

LIVE ירושלים

כך נקרא פסטיבל וירטואלי שערכה ב-28 אוגוסט המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי.  במשך 7 שעות אלפי היהודים מארה"ב וקנדה נפגשו במרחב מקוון עם הישראלים אשר היה להם מה לספר, לשיר ולנגן על ירושלים.