כן ירבו – WZO

כן ירבו

להלן מכתב שקיבל רכז המחלקה לעידוד עלייה בארגנטינה, צ'ילה ואורוגוואי אלחנדרו מלינקובסקי מקבוצת תלמידי "אולפן 300 שעות", אשר מובילה בבואנוס איירס המורה סילביה מנוחין. סילביה היא מורה ותיקה שלנו, היא השתתפה בהשתלמות המורים שערכנו באונ' העברית בירושלים לפני כ-5 שנים.

אולפן זה מיועד לתלמידים שמתכוננים לעלות בזמן הקרוב. הכיתה מתנהלת 4 ימים בשבוע, כל מפגש באורך של כמעט 4 שעות.

המכתב נשלח על ידי תלמיד שמייצג את הקבוצה בת 22 התלמידים ובשמם.

לאלחנדרו שלום רב, מה שלומך?

אני כותב לך בשמם של תלמידי האולפן, אותו מובילה המורה סילביה. התחלנו את הלימודים  ב -5 באוקטובר, אנו לומדים ארבעה ימים בשבועמיום שני עד יום חמישי. אנחנו מאוד מרוצים מהאולפן. סילביה היא אדם ומורה משכמה ומעלה. תוך חודשיים וחצי בלבד למדנו קרוא וכתוב, אנו כבר מדברים ושרים בעברית ומעל הכל, לומדים הרבה ומתקדמים כל יום. סילביה גורמת לכך, שקשה נראה לנו קל, שיעורים שמעוברים בזום מנוהלים טוב מאוד וממש זורמים הודות לשליטתה המלאה של סילביה בכל נבכי המרחב המקוון, וזה נכון הן לגבי עבודה קבוצתית והן לגבי עבודה אינדיבידואלית בחדרי הזום.

במהלך חודשיים וחצי האלה הגענו למחציתו של ספר לימוד, אבל התקדמנו הרבה יותר מכיוון שנחשפנו לחומר רב ומגוון, אשר לא נמצא בספר. למדנו נושאים כגון מאכלים, ביגוד, חלקי הגוף, חיי היומיום. סילביה מקרינה לנו סרטונים, משמיעה שירים, מסבירה המון דברים שמעבר לחומר בספר לימוד. הכל בעברית כמובן. אנו לומדים באולפן אינטנסיבי, אך סילביה יודעת להסתגל לקצב וליכולות האישיות של כל אחד מאתנו. בקיצור, למדנו וממשיכים ללמוד הרבה.

הקמנו קבוצה שפעילה הרבה מעבר למסגרת השיעורים היומיים. נפגשנו פעם אחת בפארק תוך הקפדה על שמירת כללי התו הסגול על מנת להכיר זה את זה באפן אישי, לחלוק בהתרשמויות ולאחל כל טוב ליצחק לקראת עלייתו לארץ ב-15 בדצמבר.

בקבוצת הוואטסאפ שלנו אנו דנים בכל הקשור לשיעורים, חומר הלימוד, מתחלקים בשמחות, בספקות ובחרדותהכל ביחד. רבים מאתנו התיידדנו, וזה מדהים שהקבוצה תמיד שם על מנת לתמוך ולעודד.

כולנו מתכוננים באופן אינטנסיבי לעלייה. אחדים מאתנו כבר עלו במהלך חודשיים אלה והשאר מתכוננים לעלות במהלך שנת 2021. כולנו רוצים להמשיך לימודינו אצל סילביה הן מישראל והן מכאן, וזה כמובן בנוסף ללימודינו באולפנים בארץ לכשנבוא. אלה מאתנו שכבר עלו, מצליחים איכשהו להתגבר על הפרשי הזמנים בין ישראל לארגנטינה ולהמשיך ללמוד אצל סילביה.

מסלול הלימודים ארוך ואל לנו להרפות. לכולנוגם לאלה שכבר עלו וגם לאלה שטרם עלוכל שעה באולפן שלנו משנה את חיינו לטובה. המחויבות שלנו מאוד גבוהה כי כולנו מבינים שרמה טובה של עברית תקל עלינו להיקלט בארץ בצורה מיטבית.

כולנו מבקשים לבחון את האפשרות להאריך הקורס הזה שאמור להסתיים בתאריך 22 בפברואר 2021. חשוב לנו להמשיך ללמוד אצל סילביה באותו פורמט אינטנסיבי בזום מיום שני עד חמישי.

כולנו אסירי תודה על כל מה שכבר עשיתם ומקווים שאפשר להרחיב את אולפן במתכונת זו על מנת לעזור לנו ולרבים אחרים.

לחיים!

על החתום, קבוצת התלמידים של סילביה:

מלכה, אייזק, גסטון, סטפי, ננסי, גאבוש, גבי, רומי, רוזנה, גאור, גוס, ולן, אגושה, יולי, קלאו, חאבו, מאנו, מריו, פאו, אני, דני ופדה

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

השפה העברית היא הבסיס והיסוד לאחדות העם, לתרבותו, למורשתו ולמסורתודרך ידיעת השפה אנשים מתקרבים יותר לישראל, לחיי היוםיום שלה ובכך מתגבש ומתחזק אצלם רעיון העלייה. אני שמחה שבקרב תלמידי "האולפן 300" בארגנטינה הרעיון כבר התגבש ומקווה לפגוש אותם בקרוב בארץ".

5 ינו 2021
3 דקות קריאה
220
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

עברית בלי גבולות

עברית בלי גבולות

פרויקט עברית  SOCIAL CLUB נפתח לפני כחצי שנה במסגרת הפסטיבל  שבוע עברית אשר המחלקה ערכה בצרפת.
שיעור בונוס באנגליה או המפגש עם אגדה מתהלכת

שיעור בונוס באנגליה או המפגש עם אגדה מתהלכת

מבצע אנטבה (שהוא גם מבצע יונתן) – צירוף מלים זה אינו זקוק להסברים.
מעולה לעולה כוחנו עולה

מעולה לעולה כוחנו עולה

סיפורו האישי של ד' בן ה-21 כשלעצמו מעורר התפעלות והערצה.