עדוד עלייה בהתגלמותו: אולפני נעל"ה ברזיל – WZO

עדוד עלייה בהתגלמותו: אולפני נעל"ה ברזיל

ב-20 מרץ 2020, המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע הודיעה על פתיחתן של כיתות האולפן המיועדות למועמדים להשתתפות בפרויקט כאמור (הרעיון בא לידי ביצוע בשיתוף פעולה עם נציגות הפרויקט נעל"ה בברזיל).

התלמידים הגיעו (אם כי באופן וירטואלי) מכל רחבי ברזיל הענקית. לכיתות אלו נרשמו תלמידים מערים רסיפה וסלבדור שבצפון המדינה, קורטיבה ופורטו אלגרה שבדרום וכמובן מכרכים סאו-פאולו וריו דה-ז'ניירו. "העתקת" הפרויקט למרחב מקוון אפשרה גם השתתפות בו של תלמידה מפורטוגל. גילם של כל התלמידים נע בין 13-16 שנים.

כאשר כמותם של התלמידים עבר את רף של 50 איש, התלמידים חולקו לשתי קבוצות/כיתות וירטואליות – אחת למתחילים והשנייה למתקדמים. בקבוצת המתחילים למדו 25 תלמידים ובכיתת המתקדמים למדו 26 איש.

הלימודים התקיימו פעמיים בשבוע במהלך החודשים מאי-אוקטובר קרי, הם הסתיימו בסמוך ממש לעלייתם של המשתתפים לארץ.

46 תלמידים סיימו את המיון ועלו לארץ ב-1 נובמבר 2020 והתקבלו בארבע מוסדות חינוך ישראלים: נהלל, מוסינזון, הדסים ואמנה.

חשוב לציין גם כי במהלך הלימודים הצטרפו אלינו מספר לא מבוטל של הורים שנחשפו לפרויקט האולפנים דרך ילדיהם וביקשו ללמוד עברית גם כן. כיום הם ממשיכים לימודיהם והכנתם לקראת העלייה כתלמידים מן המניין באולפנים של המחלקה הפועלים ברחבי ברזיל.

בשנת 2021 המחלקה מתכננת לפתוח עוד שתי כיתות עבור מועמדי הפרויקט נעל"ה.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "פרויקט זה הוא אחד מיני רבים, המוכיחים יעילות וחשיבות שיתוף פעולה הדוק של הגורמים העוסקים במלאכת עידוד העלייה והכנה לקראתה.

לימודי המשך במוסדות ישראלים דורשים מטבע דברים שליטה בעברית, ובדיוק זה הצענו ונתנו לתלמידים אלה. הם נכנסו לכיתות בארץ בהיותם "שומעים השפה", מבינים אותה ויכולים אף להתבטא בה. בהזדמנות זו, אני מודה לנציגים שלנו בברזיל על עובדתם מקצועית ופורה ול-46 בוגרי האולפנים שלנו, אשר כבר הגשימו את חזון השיבה הביתה, אני מאחלת הצלחה רבה בהמשך לימודיהם והתאקלמותם בישראל. ברוכים השבים הביתה!".

8 דצמ 2020
1 דקות קריאה
285
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הסתיימה הכשרת המורים באמל"ט

הסתיימה הכשרת המורים באמל"ט

מורות ומורים של האולפנים, אשר המחלקה מפעילה במדינות דוברות ספרדית באמל"ט, סיימו את קורס הכשרה השנתי – הראשון אחרי המגיפה.
לא נפסיק ליזום: בריטניה

לא נפסיק ליזום: בריטניה

האולפנים שלנו במחציתו הצפוני של כדור הארץ החלו לפעול במלוא המרץ בשנת הלימודים החדשה אחרי חגי תשרי.
קיץ חם בארגנטינה

קיץ חם בארגנטינה

בחצי הדרומי של כדור הארץ בחודש דצמבר החלה עונת הקיץ, אך פעילותה של המחלקה לעידוד העלייה בארצות דרום אמריקה לא יודעת אתנחתא גם בימי החופש הגדול.