עדוד עלייה בהתגלמותו: אולפני נעל"ה ברזיל – WZO

עדוד עלייה בהתגלמותו: אולפני נעל"ה ברזיל

ב-20 מרץ 2020, המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע הודיעה על פתיחתן של כיתות האולפן המיועדות למועמדים להשתתפות בפרויקט כאמור (הרעיון בא לידי ביצוע בשיתוף פעולה עם נציגות הפרויקט נעל"ה בברזיל). התלמידים הגיעו (אם כי באופן וירטואלי) מכל רחבי ברזיל הענקית. לכיתות אלו נרשמו תלמידים מערים רסיפה וסלבדור שבצפון המדינה, קורטיבה ופורטו אלגרה שבדרום וכמובן מכרכים סאו-פאולו […]

ב-20 מרץ 2020, המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע הודיעה על פתיחתן של כיתות האולפן המיועדות למועמדים להשתתפות בפרויקט כאמור (הרעיון בא לידי ביצוע בשיתוף פעולה עם נציגות הפרויקט נעל"ה בברזיל).

התלמידים הגיעו (אם כי באופן וירטואלי) מכל רחבי ברזיל הענקית. לכיתות אלו נרשמו תלמידים מערים רסיפה וסלבדור שבצפון המדינה, קורטיבה ופורטו אלגרה שבדרום וכמובן מכרכים סאו-פאולו וריו דה-ז'ניירו. "העתקת" הפרויקט למרחב מקוון אפשרה גם השתתפות בו של תלמידה מפורטוגל. גילם של כל התלמידים נע בין 13-16 שנים.

כאשר כמותם של התלמידים עבר את רף של 50 איש, התלמידים חולקו לשתי קבוצות/כיתות וירטואליות – אחת למתחילים והשנייה למתקדמים. בקבוצת המתחילים למדו 25 תלמידים ובכיתת המתקדמים למדו 26 איש.

הלימודים התקיימו פעמיים בשבוע במהלך החודשים מאי-אוקטובר קרי, הם הסתיימו בסמוך ממש לעלייתם של המשתתפים לארץ.

46 תלמידים סיימו את המיון ועלו לארץ ב-1 נובמבר 2020 והתקבלו בארבע מוסדות חינוך ישראלים: נהלל, מוסינזון, הדסים ואמנה.

חשוב לציין גם כי במהלך הלימודים הצטרפו אלינו מספר לא מבוטל של הורים שנחשפו לפרויקט האולפנים דרך ילדיהם וביקשו ללמוד עברית גם כן. כיום הם ממשיכים לימודיהם והכנתם לקראת העלייה כתלמידים מן המניין באולפנים של המחלקה הפועלים ברחבי ברזיל.

בשנת 2021 המחלקה מתכננת לפתוח עוד שתי כיתות עבור מועמדי הפרויקט נעל"ה.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "פרויקט זה הוא אחד מיני רבים, המוכיחים יעילות וחשיבות שיתוף פעולה הדוק של הגורמים העוסקים במלאכת עידוד העלייה והכנה לקראתה.

לימודי המשך במוסדות ישראלים דורשים מטבע דברים שליטה בעברית, ובדיוק זה הצענו ונתנו לתלמידים אלה. הם נכנסו לכיתות בארץ בהיותם "שומעים השפה", מבינים אותה ויכולים אף להתבטא בה. בהזדמנות זו, אני מודה לנציגים שלנו בברזיל על עובדתם מקצועית ופורה ול-46 בוגרי האולפנים שלנו, אשר כבר הגשימו את חזון השיבה הביתה, אני מאחלת הצלחה רבה בהמשך לימודיהם והתאקלמותם בישראל. ברוכים השבים הביתה!".

8 דצמ 2020
2 דקות קריאה
172
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 מאי

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 מאי

תמונה: מצעד צה"ל הראשון  Benno Rothenberg /Meitar Collection / National Library of Israel / The Pritzker Family National Photography Collection   24 מאי 1949 – הכנסת מאשרת את חוק הדגל והסמל, התש"ט-1949, שבו עוגנו דגלה וסמלה של מדינת ישראל 27 מאי 1963 – אוניברסיטה חדשה בישראל – בחיפה.
מעבדת עברית (Ivrit Lab): גולדה – אגדה ומציאות

מעבדת עברית (Ivrit Lab): גולדה – אגדה ומציאות

במסגרת פרויקט מעבדת עברית, דנו ביחד עם התלמידים (בעברית כמובן) בסרט גולדה.
פעולה נגד אנטישמיות באצטדיון כדורגל

פעולה נגד אנטישמיות באצטדיון כדורגל

ביום שלישי, ה-30 בינואר, באצטדיון של קבוצת הכדורגל קורינתיאנס, במהלך גמר אליפות הכדורגל בין סאו פאולו לקורינתיאנס, הקהילה היהודית ביצעה פעולה למאבק באנטישמיות.