במזרח ובמערב – WZO

במזרח ובמערב

אוגוסט – החודש האחרון של חופשת הקיץ (בחצי הצפוני של כדור הארץ), עונת מלפפונים, מנוחה ובילויים. אך לא לכולם. כאשר האולפנים של המחלקה בחצי הדרומי של כדור הארץ פועלים במלוא המרץ, וזאת מסיבה פשוטה שאוגוסט בחבל זה הנו חודש חורפי, אזי במדינות הנמצאות צפונה מקו המשווה, פעילותם של השליחים של המחלקה לא יודעת הפסקות.

במסגרת הכנה לשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, בעיירה White Plines (מדינת ניו-יורק) נערך סמינר ההשתלמות למורים של כיתות האולפן של המחלקה הפועלות ברחבי ארה"ב. במשך 3 ימים רצופים המורים מלוס-אנג'לס, מאיימי, שיקגו וניו-יורק (קרי, מכל רחבי המדינה הענקית הזו) עבדו במרץ בהנחייתה של גילה פרייזלר, אחת המומחיות הגדולות בעולם להוראת השפה העברית, אשר באה מישראל על מנת להעביר את הסמינר החשוב הזה. 

 

יחד עם הכנה הנמרצת לשנת הלימודים החדשה, שליחי המחלקה בארה"ב בעונת החופש הגדול אינם מפספסים כל הזדמנות על מנת להעביר מסרים של עידוד עלייה ולפעול למען התלכדות קהילותיהם גם.

בחוף המערבי, על שפת האגם היפהפה Silverwood ("חורשה כסופה") הנציגים של המחלקה ערכו מחנה סוף שבוע עבור עשרות זוגות צעירים וילדיהם, בני קהילת היהודים דוברי הרוסית של לוס-אנג'לס רבתי. אוסף התמונות דלהלן מדבר בעד עצמו.

 

 

אשר לחוף המזרחי, השליחים של המחלקה ערכו בניו-יורק ערב הוקרה לווטרנים דוברי הרוסית של מלחמת העולם השנייה. הלוחמים הקשישים נזכרו בקרבות דאז ודיברו על כך, שמדינת ישראל היא-היא הערובה לכך שזוועות של המלחמה הנוראית ההיא לעולם לא תחזורנה.

21 אוג 2019
1 דקות קריאה
375
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

יום העצמאות של מדינת ישראל ב-LA  וב-NY

יום העצמאות של מדינת ישראל ב-LA  וב-NY

כמנהגה, המחלקה לעידוד העלייה בשיתוף פעולה עם ארגונים יהודיים מקומיים ועם קהילות מקומיות ערכה סדרת אירועים מרשימים לכבוד יום הולדתה של מדינת ישראל הן בחוף המערבי והן בחוף המזרחי של ארה"ב.
מעולה לעולה כוחנו עולה

מעולה לעולה כוחנו עולה

ברכות לצוות המחלקה לעידוד עליה  בהסתדרות הציונית העולמית ולד״ר שכטמן ברכה והצלחה!!! להלן רשיון לעסוק ברפואה שקיבל תלמיד שלמד באולפן שלנו בארגנטינה.
ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון

ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון

נציג בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים לונדון.