שיעור בונוס באנגליה או המפגש עם אגדה מתהלכת – WZO

שיעור בונוס באנגליה או המפגש עם אגדה מתהלכת

מבצע אנטבה (שהוא גם מבצע יונתן) – צירוף מלים זה אינו זקוק להסברים. המבצע הנועז ההוא מזמן הפך לאגדה ולאחד המסלים הבולטים של האתוס הישראלי. מאז עברו כבר כמעט 44 שנה, אך שמותיהם של רוב המשתתפים במבצע עד לא מזמן היו חסויים, מלבד שמו של יוני נתניהו אשר נפל במהלך שחרור החטופים בשדה התעופה של […]

מבצע אנטבה (שהוא גם מבצע יונתן) – צירוף מלים זה אינו זקוק להסברים. המבצע הנועז ההוא מזמן הפך לאגדה ולאחד המסלים הבולטים של האתוס הישראלי. מאז עברו כבר כמעט 44 שנה, אך שמותיהם של רוב המשתתפים במבצע עד לא מזמן היו חסויים, מלבד שמו של יוני נתניהו אשר נפל במהלך שחרור החטופים בשדה התעופה של בירת אוגנדה.

אחד האגדות המתהלכות כאמור, קרי המשתתפים במבצע אנטבה אשר שמותיהם הותרו לפרסום לא מזמן, הוא רמי שרמן – קצין המצבעים בסיירת מטכ"ל אשר היה יד ימינו של יוני נתניהו ז"ל במהלך המצבע.

המחלקה לעידוד העלייה יחד עם נציגות הצ"ע ניצלה את העובדה שרמי שרמן בימי חנוכה שהה באנגליה וערכו שני שיעורי בונוס שלו בכיתות האולפן של המחלק בלונדון ובברייטון.

התמונה של שיעור בונוס של רמי בברייטון, עלון הפרסום של שיעור בונוס שהוא העביר בלונדון ומכתב תודה של מנכ"ל הקהילה במזרח לונדון מתארים היטב את טיב האירועים והצלחתם.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "כל שיעור בונוס אשר אנו עורכים באשר וכאשר הוא מהווה תרומה כבירה למפעל עידוד העלייה. קשה להפריז בחשיבותם של מפגשים ומגע בלית-אמצעי אם אגדות מתהלכות של האתוס הישראלי המסמלות את ההישגים של המדינה היהודית בכל התחומים. אני מודה לנציגינו בבריטניה על שיעורי בונוס המוצלחים שערך רמי שרמן ובטוחה כי כם ירבו מפגשים החשובים, המעניינים והתורמים לקבלת החלטה על החזרה הביתה כגון אלו".

 

Dear Sivan, Dima and Izchak, 

I wanted to say a huge thanks for setting up the event for us last night with Rami Sherman. 

He spoke brilliantly and as he did so, you could have heard a pin drop in the audience- they were absolutely captivated. 

I also had the pleasure of learning more from him over dinner later, which I appreciated. 

I have forwarded photos to Sivan, and we have posted on our Facebook page tagging in the WZO as I know you have done for us. 

I am attaching one photo here but, as We have discussed, I look forward to further partnership in the future. 

Shabbat shalom, Chag sameach.

Nick Young

Community Development Manager

East London & Essex Liberal Synagogue

 

2 ינו 2020
2 דקות קריאה
265
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הכשרת מורינו באמל"ט

הכשרת מורינו באמל"ט

במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בראשותה של מרינה רוזנברג-קריטני, שתי קבוצות המורים לעברית של האולפנים (כיתות הכנה לעלייה) אשר המחלקה מפעילה בארגנטינה ובברזיל, סיימו השתלמות מקצועית.
הבמה לפרויקט שיעור בונוס "בטריבונה ג'ודאיקה"

הבמה לפרויקט שיעור בונוס "בטריבונה ג'ודאיקה"

לא מזמן סיפרנו על סדרת שיעורי בונוס מוצלחת אשר ערך בברזיל השליח של המחלקה במסגרת הפרויקט, איש הי–טק ישראלי דניאל טורבן.
ממשיכים לבנות גשרים, גם בברוקלין

ממשיכים לבנות גשרים, גם בברוקלין

לקראת חג ט"ו בשבט, המחלקה לעידוד העלייה ערכה בברוקלין פסטיבל תרבות יהודית אשר הפך כבר לאירוע מסורתי.