ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון – WZO

ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים בלונדון

נציג בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים לונדון. 10 בבוקר. מרץ 2019. הגשם ממעל ואלפי אנשים פונים לעמל יומם. חנוכת משרדי ההסתדרות הציונית העולמית (הצ״ע) בבריטניה מתקיימת במעלה הרחוב והרכבים פולטים את כל ראשי ונציגי הארגונים היהודיים והציונים לפתח בניין המשרדים החדיש. האירוע ההיסטורי הזה מתקיים 120 שנה לאחר הקונגרס הציוני הראשון ו-100 שנים […]

נציג בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית חנכה משרדים חדשים

לונדון. 10 בבוקר. מרץ 2019. הגשם ממעל ואלפי אנשים פונים לעמל יומם. חנוכת משרדי ההסתדרות הציונית העולמית (הצ״ע) בבריטניה מתקיימת במעלה הרחוב והרכבים פולטים את כל ראשי ונציגי הארגונים היהודיים והציונים לפתח בניין המשרדים החדיש. האירוע ההיסטורי הזה מתקיים 120 שנה לאחר הקונגרס הציוני הראשון ו-100 שנים לאחר שבעיר זו הקימה ההסתדרות הציונית העולמית את הסוכנות היהודית ואת קרן היסוד.

הטקס נפתח בקביעת המזוזה על ידי הרב הראשי של בריטניה, אפרים מירוויס. בהמשך, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם דובדבני, חנך את המשרדים, פרס את האידיאולוגיה שעומדת בבסיס הפעילות של הצ"ע וחיזק את האמונה בצורך לפעול על פי המטרות ששם לעצמו הארגון לפני 120 שנה ועדכונן לפי הצרכים המשתנים ואפיון הקהילות כיום. בהתייחסות לקהילת בריטניה, הוא קרא לכל הנוכחים להתאחד למען פעילות עלייה וחינוך יהודיציוני.

מי עוד הגיע לחנוכת המשרדים בלונדון?

נציג הצ"ע בבריטניה, יצחק זוננשיין, ציין את "החולם הגדול" בנימין זאב הרצל כמי שיישם, באמצעות ההסתדרות הציונית העולמית, את חזונומדינת ישראל. הוא סיפר שכיום הפעילות הציונית בגולה ממשיכה ביתר שאת. לאחר מכן, מנכ"ל "אופק ישראלי", מר שמעון כהן, פרט את פעילות עידוד העלייה בהנהגת הצ"ע, באמצעות שליח עידוד העלייה, דימה מבזוס. את ברכת שגרירות ישראל הביאה סגנית השגריר, שרון ברלי.

השותפים הרבים חלקו את רשמיהם מפעילות הצ"ע בשנת 2018. ראשי הסוכנות היהודית בבריטניה תיארו את רכבת ההרים של האירועים שיצרה הצ"ע במהלך השנה. יו"ר ה-JNF, שמואל חייק, ציין את הפעילויות החינוכיות המשולבות. ראשי הפדרציה הציונית עמדו על החיבור וגידול העשייה על ידי הצ"עלאירוע הגיעו גם ראשי BOD ו-UJIA – התנועה הרפורמית שנציגתה, הרבה לאה מולשטיין, הינה גם חברת הנהלת הצ"ע.

נכחו גם נציגי הקהילה הספרדית והפורטוגזית; חב"ד; אמונה; המרכז הקהילתי JW3; ארגון החינוך המרכזי, שבאמצעותו פועל הצ"ע בקרב בתי הספר PAJES; הבית הישראלי; ועוד ארגונים ביצועיים רבים שהשתלבו בפעילויות משותפות עם נציגות הצ"ע בשנת פעילותה הראשונה. לשירים ולברכות הצטרפו מורי העברית באולפנים ובבתי הספר של הצ"ע.

28 אפר 2019
2 דקות קריאה
180
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

הזמר והמלחין עידן רייכל, אחד מהכוכבים של המוזיקה הישראלית, הופיע במפגש אינטימי עם המורים והתלמידים של האולפנים של המחלקה לעדוד עלייה בהצ"ע.
מגה-חגיגה של כיתות האולפן

מגה-חגיגה של כיתות האולפן

זהו תרגום כותרת הכתבה שפורסמה ב- Vis a vis   – הבטאון היהודי הגדול ביותר במשולש הדרומי של אמריקה הלטינית (ארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה).
פסח – חג החירות והאחדות

פסח – חג החירות והאחדות

тפסח – החג החשוב ביותר ביהדות .