ממשיכים לבנות גשרים – WZO

ממשיכים לבנות גשרים

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת. על כן המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע מרגע הקמתה פועלת במרץ למען הקמתה והפעלתה […]

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת. על כן המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע מרגע הקמתה פועלת במרץ למען הקמתה והפעלתה ברחבי העולם של רשת כיתות לימוד השפה העברית (אולפנים) אשר כמובן מהווים גם מרכזי עידוד העלייה.

המחלקה שמה בראש מעייניה קיום הקשר בין יהודים אשר ובאשר הם לבין מדינתם וגם או במלים אחרות, בנייתה הגשרים ביניהם. בעידן המודרני הקשר וגם הגשר יכול להיות בלתי אמצעי או "פיזי" וגם מקוון או וירטואלי

ברוח זו ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני   הגתה פרויקט חדשני "ביאוןטאצ'" או "נהיה בקשר". במסגרתו תלמידי האולפנים של המחלקה במדינות ואף ביבשות שונות יוכלו לתקשר ביניהם, להתחלק בנסיון הלימוד, בידע בשפה העברית ופשוט להכיר זה את זה וכך לחוש באופן מוחשי הזיקה והקשר, עליהם דיבר ז'בוטינסיקי.  

עבר מעט זמן מאז שמרינה רוזנברגקוריטני הגתה את רעיון הפרויקט, והוא החל לפעול. בצילום מסך הטלפון של אסתרתלמידת האולפן שלנו בבואנוסאיירס רואים את תחילת שיחתה המכוונת עם מריןתלמידת אולפן המחלקה בפריס. יצוין כי הרף שגיאות כתיב מספר רמת השליטה בשפה של שתיהן די מרשימה, וזה כשלעצמו מעיד הרבה על יעילותו וחשיבותו של המפעל הענק של המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע ושמו אולפני לימוד העברית הלא הם כיתות עידוד העלייה.

20 פבר 2019
1 דקות קריאה
325
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 פברואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 פברואר

תמונה: מפגש בין ביל"ויי גדרה וביל"ויי ראשל"צ בגן הברון בראשון לציון 1 פברואר 1959 – לאחר עשר שנים מסירה הממשלה את הפיקוח מעל המצרכים האחרונים שעוד היו בקיצוב.
בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו – אחת מהתאחדויות סטודנטים יהודיות הגדולות ברוסריו – עיר שלישית בגודלהבארגנטינה ומרכז אקדמאי חשוב של מדינה זו. לקראת שנת הלימודים החדשה השליח של המחלקה לעידודהעלייה גררדו טהור ערך מפגש עם פעילי התאחדות הנ"ל על מנת לדון בתכניות לשנה"ל ובפעילות משוטפתלמען קירובם סטודנטים יהודים ליהדות וחשיפתם ולאמת על מדינת ישראל.
שיעור בונוס תרתי משמע

שיעור בונוס תרתי משמע

כל שיעור בונוס לפי הגדרתו הוא אירוע לו שגרתי אשר במהלכו תלמידי האולפנים של המחלקה ברחבי תבל  נפגשים עם ישראלים בולטים, אשר להם יש מה לספר על עצמם ועל המדינה היהודית.