רופאים ללא גבולות – WZO

רופאים ללא גבולות

ב-1 דצמבר נפתחה מחדש פעילותו בצרפת של האולפן המקצועי המיועד לרופאים. האולפן נפתח על ידי המחלקה לפני חמש שנים ופועל מאז בהצלחה רבה. תלמידים רבים שלמדו בו, כבר עלו והשתלבו בעבודה במוסדות רפואיים בארץ. במסגרת הלימודים ועל מנת לתת סיוע מירבי ומיטבי לעובדי רפואה עתידיים בישראל, הצוות של המחלקה דואג להציע לתלמידים "פעילויות בונוס" בנושאי […]

ב-1 דצמבר נפתחה מחדש פעילותו בצרפת של האולפן המקצועי המיועד לרופאים. האולפן נפתח על ידי המחלקה לפני חמש שנים ופועל מאז בהצלחה רבה. תלמידים רבים שלמדו בו, כבר עלו והשתלבו בעבודה במוסדות רפואיים בארץ. במסגרת הלימודים ועל מנת לתת סיוע מירבי ומיטבי לעובדי רפואה עתידיים בישראל, הצוות של המחלקה דואג להציע לתלמידים "פעילויות בונוס" בנושאי המקצועות שלהם (פגישות עם אנשי מקצוע ישראלים, נציגי קופות חולים, מרזים רפואיים ועוד).

הפעם חל עוד חידוש חשוב ומרענן. בין התלמידים שהם רופאים מיועדי עלייה, יש שתי אורחות ברזילאיות: האחת היא רופאת נשים דר' ביאנקה גרונברג והשנייה, רופאת ילדים דר' מישל פיקס. שתיהן גרות בסאו פאולו. הן אמורות לעלות ארצה בתחילתה של שנת 2021. מאחר שבברזיל אין למחלקה אולפן למקצועות הרפואה, הן השתלבו באולפננו המקצועי לרופאים הפועל בפריז זו השנה החמישית כאמור, תחת הובלתה של המורה מעין כהן.

מכיוון שהשנה האולפן הזה כמו גם אחרים, פועל במרחב מקוון, התאפשרה השתתפותו בלימודיו גם של רופאים "ללא גבולות".

NB: בשנה שעברה עלתה ארצה קבוצה של רופאים אשר למדו באולפן זה. הם התיישבו בנהריה במסגרת פרויקט עליית קבוצות של שלום ווך.

15 דצמ 2020
1 דקות קריאה
402
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

צ'ילה: סנונית ראשונה

צ'ילה: סנונית ראשונה

לקראת ראש השנה על מפת הפעילות של המחלקה לעידוד העלייה הופיעה עוד מדינה אחת.
ממשיכים לבנות גשרים

ממשיכים לבנות גשרים

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת.
הפגנה עבור האזרחים הישראלים שנחטפו

הפגנה עבור האזרחים הישראלים שנחטפו

ביום שני, ה-13 בנובמבר, התקיימה הפגנה ציבורית נוספת בריו דה ז'ניירו כדי לדרוש את החזרת 239 האזרחים הישראלים שנחטפו, עם דגש מיוחד על ילדים ותינוקות.