ביקורו בדרום אמריקה של חיים רפלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות של מגן דוד אדום – WZO

ביקורו בדרום אמריקה של חיים רפלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות של מגן דוד אדום

בין ה-1 ל-10 באוגוסט, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשת"פ עם  אופק ישראלי ערכו ביקורו במשולש הדרומי של אמל"ט של חיים רפאלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות במד"א. תוך 10 ימים אלו, חיים רפלובסקי ביקר בעשרות קהילות בארגנטינה ואורוגוואי וסיפר על היערכותה של ישראל למצבי חירום. הדגש הושם על הסולידריות החברתית ותחושת ערבות הדדית המאפיינת […]

בין ה-1 ל-10 באוגוסט, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשת"פ עם  אופק ישראלי ערכו ביקורו במשולש הדרומי של אמל"ט של חיים רפאלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות במד"א. תוך 10 ימים אלו, חיים רפלובסקי ביקר בעשרות קהילות בארגנטינה ואורוגוואי וסיפר על היערכותה של ישראל למצבי חירום. הדגש הושם על הסולידריות החברתית ותחושת ערבות הדדית המאפיינת את עם ישראל. המפגשים עברו תחת הכותרת "מגון דוד אדום: החוויה הישראלית שמצילה חיים" המדברת בעד עצמה. חיים רפאלובסקי (שבזמנו עלה לישראל מצ'ילה) הופיע בבואנוס איירס (Judaica Belgrano, SAME, Dor Emshej de CUJA, שלום עליכם, OSA ואיונה), רוסאריו (אורט וקהילה), קורדובה (מכבי נואר ועולמי), פילאר (הבראיקה) ומונטווידאו ( בית החולים יבנה ומרפאה).

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

עבור כל ישראלי מד"א הוא הסמל של עזרה מהירה ועילה אשר כל יום מצילה חיים. יחודיותו של מד"א גם בכך, שיש בו יחידה מיומנת שמוכנה לפעול במהירות ויעילות במקרה של אסונות טבע, פיגועים המוניים ומלחמות. רוב צוותו של מד"א מורכב ממתנדבים שעברו סינון והכשרה קפדניים. אני בטוחה שמפגשים של חיים רפלובסקי עם יהודי ארגנטינה ואורוגוואי יתנו להם ידע, מה צריך לעשות על מנת להציל חיי אדם שנקלע במצב קשה.

15 אוג 2022
1 דקות קריאה
387
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

הזמר והמלחין עידן רייכל, אחד מהכוכבים של המוזיקה הישראלית, הופיע במפגש אינטימי עם המורים והתלמידים של האולפנים של המחלקה לעדוד עלייה בהצ"ע.
המסר מאת ויויאן אייזן

המסר מאת ויויאן אייזן

ויויאן אייזן, דיפלומטית ישראלית בחירה שקיימה ביוני השנה את סבב ההרצאות והמפגשים עם תלמידי האולפנים שלנו במסגרת הפרויקט שיעור בונוס של המחלקה לעידוד עלייה, שלחה את המסר שלה בשפה הפורטוגזית.
ביום הזה בהיסטוריה: 3 במרץ 1912, התארגנות הציונית הנשית 'הדסה' הוקמה בארצות הברית.

ביום הזה בהיסטוריה: 3 במרץ 1912, התארגנות הציונית הנשית 'הדסה' הוקמה בארצות הברית.

ארגון הדסה, ארגון הציוניות הנשים של אמריקה, אחד מארגוני הציוניות הנשים הגדולים בעולם, הוקם ב-3 במרץ 1912 על ידי הנרייטה סאלד.