תולדות הציונות ומדינת ישראל: 30-24 בספטמבר – WZO

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 30-24 בספטמבר

24 ספטמבר 1975 – ממזרח לירושלים הוקם ישוב מעלה אדומים, כעת – עיר ואם בישראל והיישוב הגדול בשטחים ששוחררו במהלך מלחמת ששת הימים. 25 ספטמבר 1967 – אנשי קיבוץ כפר עציון שגורשו ע"י הלגיון הירדני בשנת 1948, חזור למקום והקימו ישוב חדש הנושא אותו שם. כפר עציון היה היישוב הראשון שהוקם בגוש עציון אחרי מלחמת […]

24 ספטמבר 1975 – ממזרח לירושלים הוקם ישוב מעלה אדומים, כעת – עיר ואם בישראל והיישוב הגדול בשטחים ששוחררו במהלך מלחמת ששת הימים.

25 ספטמבר 1967 – אנשי קיבוץ כפר עציון שגורשו ע"י הלגיון הירדני בשנת 1948, חזור למקום והקימו ישוב חדש הנושא אותו שם. כפר עציון היה היישוב הראשון שהוקם בגוש עציון אחרי מלחמת ששת הימים.

25 ספטמבר 1967 – תם מבצע "אחווה יהודית" שנערך ביוזמתה של הסוכנות היהודית החל ממאי 1967 ובמסגרתו 7.5 אלף יהודים מרחבי תבל באו לישראל על מנת לתמוך בה בימים קשים. הם עבדו בהתנדבות בקיבוצים, בבתי חולים ובבסיסים צבאיים.

26 ספטמבר 1937 – מחבלים ערבים רוצחים את השליט הצבאי הבריטי של הגליל לואיס אנדרוס. הרצח סימל העלאת מדרגה "במרד הגדול". בשנים ההן שלטונות בריטיים נלחמים בחומרה נגד הטרור הערבי.

27 ספטמבר 2000 – מחבלים פלסטינים רוצחים את סמל גבעתי דוד בירי ז"ל. ראש אש"ף יאסר ערפאת מכריז התחלתה של האינתיפאדה השנייה. רקע למהלך היווה סירובו של ערפאת לחתום בקמפ דוד את הסכם השלום עם ישראל.

29 ספטמבר 1907 – ביפו בדירתו של יצחק בן צבי, אחד ממקימי מפלגת פועלי ציון ואחד האנשים הבולטים של העלייה השניה (לימים – הנשיא השני של מדינת ישראל), נערכה אסיפה, בה הוחלט על הקמתו של הארגון "בר גיורא". כעבור שנה וחצי הארגון קיבל את שמו ההיסטורי  – "השומר".

30 ספטמבר 1924 – הוקם הארגון "הנוער העובד", כעבור זמן מה – "הנוער העובד והלומד". תנועת נוער זו הייתה הראשונה שהוקמה בארץ ישראל.

26 ספט 2021
1 דקות קריאה
367
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

באולפני צרפת ובלגיה חגגו סיום שנת הלימודים

באולפני צרפת ובלגיה חגגו סיום שנת הלימודים

מסיבות מובנות, שנה"ל תשפ"א הייתה לא קלה ומאתגרת.
בשעה טובה, נפתחים אולפנים חדשים של המחלקה לעידוד העלייה בלוס אנגלס וסן פרנסיסקו

בשעה טובה, נפתחים אולפנים חדשים של המחלקה לעידוד העלייה בלוס אנגלס וסן פרנסיסקו

בסוף שנת 2018 ביקרה בחוף המערבי של ארה"ב משלחת גדולה מטעם המחלקה לעידוד העלייה בראשותה של ראשת המחלקה מרינה רוזנברג-קוריטני.
עברי, דבר עברית!

עברי, דבר עברית!

היום, בשביעי לינואר, אנו מציינים את יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה: מחייה השפה העברית, מייסד ועד לשון עברית, מוציא לאור של עיתונים בעברית – ואחד האנשים הנערצים עליי ביותר בהיסטוריה הציונית.