אינטל תבנה מפעל חדש בעלות של 25 מיליארד דולר בישראל – WZO

אינטל תבנה מפעל חדש בעלות של 25 מיליארד דולר בישראל

הנה תרגום של הטקסט לעברית, מותאם לקוראים: נעים להתחיל את השנה החדשה עם חדשות טובות: ממשלת ישראל אישרה מענק בסך 3.2 מיליארד דולר לחברת אינטל קורפוריישן לבניית מפעל חדש לייצור שבבי מיקרו. עלותו הכוללת של הפרויקט השאפתני הזה מוערכת ב-25 מיליארד דולר, והוא מהווה את ההשקעה הגדולה ביותר של חברה זרה בישראל מאז הקמתה. המענק […]

HAIFA, ISRAEL - NOVEMBER 1, 2022: Intel research and development office in Matam business park in Haifa. Intel is an American tech company specializing in semiconductors and microprocessors.

הנה תרגום של הטקסט לעברית, מותאם לקוראים:

נעים להתחיל את השנה החדשה עם חדשות טובות: ממשלת ישראל אישרה מענק בסך 3.2 מיליארד דולר לחברת אינטל קורפוריישן לבניית מפעל חדש לייצור שבבי מיקרו.

עלותו הכוללת של הפרויקט השאפתני הזה מוערכת ב-25 מיליארד דולר, והוא מהווה את ההשקעה הגדולה ביותר של חברה זרה בישראל מאז הקמתה. המענק שניתן על ידי ממשלת ישראל מהווה 12.8% מההשקעה הכוללת, והשקת המפעל, ששמו Fab 38, מתוכננת לשנת 2028.

הפרויקט החדש הזה מסמן ציון דרך נוסף בשותפות לטווח ארוך בין ישראל לחברת אינטל, שהחלה לפני חצי מאה בשנת 1974. באותה עת, אינטל פתחה את מרכז המחקר והפיתוח הראשון שלה מחוץ לארצות הברית בישראל. אז, המדינה היהודית עדיין לא נקראה "המדינה הסטארט-אפית", אך הישגיהם של המדענים והמהנדסים הישראלים, וכן רמת התרבות הטכנולוגית בתחום ההיי-טק הצומח, זכו להתעניינות ברחבי העולם.

בשנת 1981, אינטל בנתה מפעל בירושלים, שהיה גם הראשון מחוץ לארצות הברית.

כיום, חברת אינטל מיוצגת בישראל על ידי שלושה מרכזי מחקר ופיתוח בחיפה, פתח תקווה וירושלים. בנוסף, מתחם הייצור המוביל Fab 28 נמצא בקריית גת, שם מיוצרים מעבדים המשמשים ברוב המחשבים ברחבי העולם כבר למעלה מעשרים שנה.

אינטל ישראל תרמה תרומה נכבדה לכלכלת המדינה, עם ייצוא מוצרים בשווי 8.7 מיליארד דולר בשנת 2022, שהווים 5.5% מסך היצוא ההיי-טק של ישראל.

מפעל אינטל Fab 38 החדש ייבנה גם הוא בעיר קריית גת, הנמצאת במרחק של 42 קילומטרים מרצועת עזה. לכן, ההכרזה על בניית המפעל בתקופה מאתגרת זו, בעוד המדינה נלחמת בחמאס, היא ללא ספק הדגמה בהירה של תמיכת אינטל במאבק בפני התקפות חסרות תקדים על ישראל וגל עליית האנטישמיות.

2 ינו 2024
1 דקות קריאה
433
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: אל לנו לשכוח שמאחרי מספרים יבשים אך מדברים בעד עצמם, המובאים בכתבה דלהלן, מסתתרים גורלות של מאוד ואלפים ויהודים.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-16 באוקטובר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-16 באוקטובר

תמונה: גלויה בניין הגימנסיה הרצליה / Wikimedia 16 אוקטובר 1886 – בעיירה פלונסק שבפולין (אז אימפריה הרוסית) נולד דוד יוסף גרין, לימים – דוד בן גוריון.
פרויקט: שגרירים בעברית

פרויקט: שגרירים בעברית

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא חשיפה של תלמידי האולפנים של המחלקה לחיי היומיום בארץ ולתרבות ישראלית, באמצעות ביקורים של צעירים  וסטודנטים ישראלים בכיתות השונות בפריז והפרברים.