צאו קדימה – WZO

צאו קדימה

מנהל תוכנית לך לך, פרדו פכטר, יצא לסיור בצרפת (פריז, מרסיי, ליון) כדי לקדם את תוכנית העלייה הקולקטיבית שלנו. ב-24.01, הוא השתתף בערב הקהילתי של ט"ו בשבט בליון, שם דיבר על חשיבות הקשר של העם היהודי לאדמתו ביום החגיגי הזה. "ההיסטוריה של ישראל אינה נכתבת בפריז או בניו יורק אלא בירושלים (…) עלייה מוכנה היטב […]

מנהל תוכנית לך לך, פרדו פכטר, יצא לסיור בצרפת (פריז, מרסיי, ליון) כדי לקדם את תוכנית העלייה הקולקטיבית שלנו. ב-24.01, הוא השתתף בערב הקהילתי של ט"ו בשבט בליון, שם דיבר על חשיבות הקשר של העם היהודי לאדמתו ביום החגיגי הזה. "ההיסטוריה של ישראל אינה נכתבת בפריז או בניו יורק אלא בירושלים (…) עלייה מוכנה היטב היא נרדפת לאינטגרציה מוצלחת; ומעתה, למדו עברית!". תוכנית לך לך מציעה עלייה אפשרית בשלושה אתרים בארץ עם תמיכה אישית בכל השלבים, במיוחד סיוע בתעסוקה, לימודי ילדים, דיור, ואולפן. יהודי צרפת, הגיע הזמן לחזור הביתה!

25 ינו 2024
1 דקות קריאה
350
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 מרץ

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 מרץ

Photo: Israel's radio broadcasts (between 1948 and 1952) / Wikimedia 8 מרץ 1969 – מצרים פותחת ב"מלחמת התשה" בסיני, שנמשכת כשנה וחצי, עד אוגוסט 1970.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 דצמבר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 דצמבר

Photo: Nobel laureates Nelly Sachs and Samuel Agnon preparing for the festivities in Stockholm 8 דצמבר 1924 – ראשיתה של שכונת בית וגן מדרום ליפו.
פגישה עם נשות בונדס ישראל

פגישה עם נשות בונדס ישראל

בבניין מוסדות לאומיים בירושלים באולם ויצמן ההיסטורי, נערך מפגש של משלחת נשות בונדס ישראל מארה"ב עם יו"ר הצ"ע יעקב חגואל וראשת המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע מרינה רוזנברג קוריטני, אשר סיפרה על פעילות מחלקתה בכלל ועל המיזם "גאולה" בפרט.