מגה-חגיגה של כיתות האולפן – WZO

מגה-חגיגה של כיתות האולפן

זהו תרגום כותרת הכתבה שפורסמה ב- Vis a vis   – הבטאון היהודי הגדול ביותר במשולש הדרומי של אמריקה הלטינית (ארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה). הכותרת מדברת בעד עצמה כל שכן, התמונות הממחישות את הפרסום. אך בכל זאת, נביא תרגומן של כמה ציטוטים ממנה. עובדת המחלקה לעידוד עלייה בארגנטינה סילבנה שניידרמן – אחראית על ארגון האירוע: "אחרי […]

זהו תרגום כותרת הכתבה שפורסמה ב- Vis a vis   – הבטאון היהודי הגדול ביותר במשולש הדרומי של אמריקה הלטינית (ארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה).

הכותרת מדברת בעד עצמה כל שכן, התמונות הממחישות את הפרסום. אך בכל זאת, נביא תרגומן של כמה ציטוטים ממנה.

עובדת המחלקה לעידוד עלייה בארגנטינה סילבנה שניידרמן – אחראית על ארגון האירוע:

"אחרי שנתיים של סגרים ותקשורת אך ורק במרחב המקוון, סוף סוף הייתה לנו ההזדמנות לאסוף ביחד למעלה מ-500 מורים ותלמידים שלנו כדי לחגוג את סיום שנת הלימודים. משתתפי הפסטיבל שיחקו, שרו, רקדו, נהנו – וכל זה בעברית. אפילו הכיבוד "הוגש" בעברית – על מנת לבקש ולקבל פרי כלשהו, ​​היה צריך לקרוא את שמו על הסלסלה ולהגותו בעברית. כמובן, זה לא היה קשה כלל לתלמידי האולפנים שלנו. בסך הכל זו הייתה חגיגה נהדרת של סולידריות עברית ויהודית".

אלחנדרו מלינקובסקי, רכז המחלקה לעידוד עלייה במדינות אמל"ט הדוברות ספרדית:

"באולפנים שלנו למדו אלפי תלמידים ורבים מהם כבר עלו לארץ. גם רובם של אלה שלומדים כעת, מתכוננים באופן פעיל לעלייה. במשך כמעט שנתיים של המגיפה, לא הפסקנו לעודד עלייה במרחב מקוון. אך למותר לציין, עד כמה חשובה תקשורת חיה, היכרות אישית עם כל אחד מהתלמידים שלנו. לכן, ברגע שזה התאפשר, ארגנו את החגיגה הזו – על מנת לתקשר, להכיר אחד את השני, להרגיש תחושת אחווה. למעלה מחמש מאות איש התאספו לחגיגה בטריסטן סוארז, פרבר של בואנוס איירס. קיימנו חגיגות צנועות יותר, אך גם מרשימות לכבוד סיום שנת הלימודים בערים סלטה, מאר דל פלאטה, פארנה, קורדובה ואחרים. התעניינות בלימוד עברית ובעלייה בקרב יהודי אמריקה הלטינית גובר, וזה נפלא "…

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטניה:

"קודם כל, ברכות לצוות המחלקה ולמורים ותלמידים שלנו בחצי הדרומי של כדור הארץ לרגל סיום שנת הלימודים. אני מאוד שמחה שסוף סוף התאפשר להם להיפגש ולתקשר באופן פרונטאלי בשפה, אותה במהלך השנתיים האחרונות הם שמעו רק באוזניות. אני מקווה שנוכל להמשיך את עבודת האולפנים ואת הפרויקטים שלנו כרגיל, באופן "פרונטלי". עם זאת, לא נוותר על האפשרויות  שמספקת הטכנולוגיה המודרנית. במקומות, בהם אין היתכנות לפתיחת כיתות האולפן שלנו, נמשיך לפעול במרחב המקוון על מנת להביא את האמת על ישראל ואת ידיעת השפה עברית לכל יהודי אשר ובאשר הוא".

https://visavis.com.ar/2021/12/09/la-mega-fiesta-del-ulpan-de-hebreo-de-la-organizacion-sionista-mundial

14 דצמ 2021
2 דקות קריאה
187
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 14-8 באוגוסט

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 14-8 באוגוסט

תמונה: שמואל יוסף עגנון 8 אוגוסט 1887 – בעיירת בוקאצ' בגליציה נולד ש"י אגנון, סופר עברי דגול, חתן פרס נובל לספרות.
ממשיכים לפעול ביתר שאת!

ממשיכים לפעול ביתר שאת!

Photo: Triff / Shutterstock.com ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני: עם התפשטות הנגיף, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית נאלצה לבטל אירועים רבים שהיו בתכנון וכן נסגרו עשרות אולפנים ברחבי העולם.
בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו – אחת מהתאחדויות סטודנטים יהודיות הגדולות ברוסריו – עיר שלישית בגודלהבארגנטינה ומרכז אקדמאי חשוב של מדינה זו. לקראת שנת הלימודים החדשה השליח של המחלקה לעידודהעלייה גררדו טהור ערך מפגש עם פעילי התאחדות הנ"ל על מנת לדון בתכניות לשנה"ל ובפעילות משוטפתלמען קירובם סטודנטים יהודים ליהדות וחשיפתם ולאמת על מדינת ישראל.