יום העצמאות בסאו-פאולו – WZO

יום העצמאות בסאו-פאולו

כמו בכל מדינות ופינות התבל, בהן פועלות כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה, אירועים חגיגיים לרגל יום עצמאותה של מדינת ישראל נערכו גם בברזיל. האירוע המרשים ביותר נערך באו-פאולו ובו השתתפו יותר ממאה תלמידי האולפנים אשר המחלקה מפעילה בעיר זו בשלוש המרכזים הגדולים – RENASCENCA, CIP, SINAGOGA DAS VILA.   האירוע נפתח בתחנות הפעילות בשפה העברית מסביב לשולחנות  […]

כמו בכל מדינות ופינות התבל, בהן פועלות כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה, אירועים חגיגיים לרגל יום עצמאותה של מדינת ישראל נערכו גם בברזיל.

האירוע המרשים ביותר נערך באו-פאולו ובו השתתפו יותר ממאה תלמידי האולפנים אשר המחלקה מפעילה בעיר זו בשלוש המרכזים הגדולים – RENASCENCA, CIP, SINAGOGA DAS VILA 

האירוע נפתח בתחנות הפעילות בשפה העברית מסביב לשולחנות  ובהן התלמידים עסקו בתשבצים, בשאלונים  וחידות בעברית ועוד. כך, באחד החידונים ההמנון הלאומי התקוה "פורק" למשפטים בודדים, הדפים עמם עורבבו בסדר הלא נכון ועל התלמידים היה הרכיב את המשפטים של ההמנון בסדר הנכון… המשימה הזו בוצעה בהצלחה רבה.

לפי התכנית המקורית, לחלק הזה של האירוע "הוקצה" לא יותר מחצי שעה, אך הפעילות הזאת  עניינה את התלמידים עד כדי כך שהם לא רצו לסיים אותה ועסקו בה הרבה יותר משעה. הם פשוט סירבו לזוז  מהשולחנות והחליפו ביניהם תחנות ודפים.

בהמשכו שת התכנית, המשתתפים האזינו למקהלת "אבניבי"  אשר זמרה שירי ארץ ישראל הטובה ויפה. ראוי לציין כי המנצח של המקהלה בקרוב אמור לעלות לארץ…

אחרי הפעילות הלימודית והתרבותית, הגיעה העת של מתן הכבוד הראוי לתרבות האוכל הישראלית בסעודה כיד המלך "כיכבו" מאכלים ישראלים מסורתיים כגון פלאפל, שניצלים וסלטים. 

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני בירכה את שליחת המחלקה בברזיל הגב' אורית קירצ'וק, את המורים והתלמידים של כיתות האולפן בסאו-פאולו על עריכת אירוע כה מרשים וציינה כי השפה העברית היא-היא הגורם המקשר בין יהודים אשר ובאשר הם ובינם לבין מדינת ישראל.  "כיום בברזיל המחלקה מפעילה 30 כיתות אולפן, ובסוף מאי תיפתח עוד כיתה בסאו-פאולו המיועדת לתלמידים צעירים. נמשיך לפעול ביתר שאת למען החרבת רשת האולפנים שלנו, כי כיתות האלה הן חוד החנית של עידוד העלייה" – ציינה מרינה רוזנברג-קוריטני.

20 מאי 2019
1 דקות קריאה
275
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

יריד בבלגיה

יריד בבלגיה

עריכת ירידי עלייה בבלגיה (ולא רק) הפכה למסורת של המחלקה לעידוד העלייה.
ביער רוחמה נטעה חורשה חדשה ושמה "עולים בעברית"

ביער רוחמה נטעה חורשה חדשה ושמה "עולים בעברית"

בטקס צנוע אך חגיגי, המחלקה לעידוד העלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם קק"ל פתחה ב-15 אפריל פרויקט חדשני "חורשה עולים בעברית".
טקס זיכרון בינלאומי

טקס זיכרון בינלאומי

צוות המחלקה בברזיל ותלמידי אולפניה נטלו חלק פעיל בעריכתו בברזיל של טקס אזכרה לנרצחי שבת השחורה.