מהול בדמעות ושמחה – WZO

מהול בדמעות ושמחה

ביום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות איבה, כמו גם בתפר בין יום הזיכרון ליום העצמאות וגם בצאתו של יום העצמאות, המחלקה לעידוד עלייה ערכה ברחבי תבל סדרת מפגשים, אירועים וקונצרטים וירטואליים. בצרפת שליחי המחלקה ערכו מפגש מרגש עם ג׳ררד זרביב, אביו של יוהאן ז״ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. את הערב הנחה מתיאס ענבר, הכתב הצבאי […]

ביום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות איבה, כמו גם בתפר בין יום הזיכרון ליום העצמאות וגם בצאתו של יום העצמאות, המחלקה לעידוד עלייה ערכה ברחבי תבל סדרת מפגשים, אירועים וקונצרטים וירטואליים.

בצרפת שליחי המחלקה ערכו מפגש מרגש עם ג׳ררד זרביב, אביו של יוהאן ז״ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. את הערב הנחה מתיאס ענבר, הכתב הצבאי של ערוץ החדשות הצרפתי i24.

במפגש השתתף גם ג׳ואל מרגי, נשיא הקונסיסטואר. אביו של יוהאן בירך על היוזמה של הצ״ע לעריכת המפגש. הוא אמר כי המילה "ציוני" היא-היא המתארת באופן מיטבי את פועלו ושאיפותיו של בנו, אשר גדל והתחנך בפריז ובחר לעלות בגפו לישראל ולהתנדב לשירות בחטיבת הנח״ל. למרות השכול, אביו של יוהאן העביר מסר אופטימי, הדגיש את חשיבות השירות הצבאי והשינוי החיובי שחל ביוהאן בעקבות השרות. המפגש הסתיים בצפירה.

בתמונה: ג׳ררד זרביב מספר על בנו ז"ל

בתפר בין יום הזיכרון ליום העצמאות מועדון עברית COCIAL CLUB במרסיי ערך טקס מרגש לנעילת יום הזיכרון ופתיחת חגיגות יום העצמאות. השתתפו 185 תלמידי אולפנים ומורים. במהלך האירוע הושמעו שירים מפיה של הודיה בונרד, המורה באולפן וגם זמרת וגם אחות שכולה. השחקן רפאל ירושלמי סיפר על שנות שירותו בצה"ל, אחר כך הוקרנו קטעי אנימציה מתוך פרויקט ההנצחה "פנים. יום זיכרון", המשתתפים הקשיבו להכרזת עצמאותה של מדינת ישראל מפי דוד בן גוריון וסיימו את המפגש בשירת התקווה.

 

בצאת יום העצמאות בצרפת, המחלקה ערכה סדנת בישול חגיגית. השף הישראלי הדגול יוסי בן דיין לימד ישר ממטבחו את 120 המשתתפים בפלטפורמת זום (ועוד יותר מאלף צופים בלייב) איך להכין חומוס ישראלי אמתי וקבב.

במטבחו של יוסי בן דיין הכל מוכן לתחילת כיתת האמן הווירטואלית.

חומוס שהכין יוסי בן דיין יחד עם תלמידי האולפנים בצרפת.

בנוסף, בצאתו של יום העצמאות המחלקה ערכה לכל תלמידי האולפנים הצעירים בצרפת מפגש מיוחד תחת הכותרת "משואה לתקומה", בו השתתפו  אל"מ עמיחי יודנפרויד ורס"ן גלעד פסטרנק. המפגש המרתק והמרגש זה היווה עידוד עלייה בהתגלמותו. המלים הראשונות שהושמעו מפיהם של המשתתפים הצעירים ברגע שהמפגש עבר לשלב שיחה חופשית, היו "אני רוצה להתגייס לצה"ל" (בעברית, כמובן).

בארגנטינה המחלקה הכינה ושידרה לתלמידי האולפנים שלה סרטון מרגש המוקדש לזכרם של 23,816 חללי צה"ל ו-3,153 חללי פעולות איבה.

למחרת, בצאתו של חג העצמאות, צוות המחלקה ערך לתלמידי האולפנים שלה מכל רחבי ארגנטינה רסיטל של הזמרת הישראלית דורית ראובני, אשר סיפרה דרך השירים על תולדות המדינה היהודית מתקופה לפני קומתה עד עצם היום הזה.

בבריטניה ביום העצמאות המחלקה ערכה הופעה וירטואלית של הזמרת הישראלית עינת שרוף.

ב-3 במאי, שהוא יום א' בשבוע ויום חופש בברזיל, המחלקה ערכה  אירועים חגיגיים לכבוד יום העצמאות גם במדינה זו.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני: מעבר חד מכאב ושכול של יום הזיכרון לשמחה של יום העצמאות מסמל באופן מיטבי את ההיסטוריה של עמנו, בה כאב ושכול מהולים בשמחה וגאווה. אני שמחה שהצלחנו גם השנה בתנאים לא קלים, להתחלק בכאב ובשמחה שלנו עם יהודים באשר הם.

30 אפר 2020
3 דקות קריאה
471
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

רישום לתוכניות לילדים מחוננים

רישום לתוכניות לילדים מחוננים

מדינת ישראל הודיעה על פתיחת הרשמה לתוכניות לילדים מחוננים.
פרויקט חדש: שנה נשאר – אני נשאר

פרויקט חדש: שנה נשאר – אני נשאר

ביום חמישי, ה-16 בנובמבר, השקנו את פרויקט "אני נשאר".
אתחלתא דגאולה

אתחלתא דגאולה

מיזם "גאולה" מכשיר מנהיגות צעירות ברחבי העולם לפעילות ציונית, בהשראתה של גאולה כהן ז״ל, חברת הכנסת, לוחמת המחתרת וכלת פרס ישראל.