יום העצמאות בארגנטינה – WZO

יום העצמאות בארגנטינה

צוות המחלקה בארגנטינה נטל חלק פעיל בהכנתן ועריכתן של חגיגיות יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל במדינה דרום אמריקאית. טקסים מרשימים נערכו בין היתר, בבואנוס איירס ובטוקומן. האירוע בבואנוס איירס הועבר בתיאטרון "גרן רקס", אחד התאטראות המפורסמים והגדולים ביותר באמריקה הלטינית. באולם ענק התכנסו 5000 יהודים. כל מי שנכנס נחשף לספר הענק (הפעם בגרסה חגיגית של […]

צוות המחלקה בארגנטינה נטל חלק פעיל בהכנתן ועריכתן של חגיגיות יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל במדינה דרום אמריקאית. טקסים מרשימים נערכו בין היתר, בבואנוס איירס ובטוקומן. האירוע בבואנוס איירס הועבר בתיאטרון "גרן רקס", אחד התאטראות המפורסמים והגדולים ביותר באמריקה הלטינית. באולם ענק התכנסו 5000 יהודים. כל מי שנכנס נחשף לספר הענק (הפעם בגרסה חגיגית של יום העצמאות), בו מוצגות תכניות המחלקה לעידוד עלייה.

במקביל, בעיר טוקומן (1200 ק"מ מבואנוס איירס) הקהילה היהודית המקומית יחד עם אנשי צוות המחלקה חגגו את יום העצמאות של מדינת ישראל בבית ההיסטורי, בו הוכרזה בזמנו עצמאותה של  ארגנטינה.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

ביום העצמאות, יותר מתמיד, אנחנו מתאחדים, נותנים כתף, מטים שכם, בשמחה, בעוז, מכל הלב ובזרועות פתוחות לכל יהודי באשר הוא. אני מקווה שכולנו נזקה לחגוג עוד ימי עצמאות רבים. אני מאוד גאה בכם. מאד גאה בכולכם. תודה רבה לכם וחג שמח!

27 אפר 2023
1 דקות קריאה
419
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ממשיכים לבנות גשרים

ממשיכים לבנות גשרים

"קשר הדוק ונצחי, קשר אשר לא יערערו שום תלאות, אשר תמיד מקשר בין אדם לעמו – היא השפה העברית", קבע לפני יותר ממאה שנים הוגה הציונות הדגול זאב ז'בוטינסקיוקביעתו חרף כל השינויים הענקיים והחשובים שחלו מאז בהיסטוריה של העם היהודי, הייתה ונשארת נכונה ובלתי מעורערת.
הבמה לפרויקט שיעור בונוס "בטריבונה ג'ודאיקה"

הבמה לפרויקט שיעור בונוס "בטריבונה ג'ודאיקה"

לא מזמן סיפרנו על סדרת שיעורי בונוס מוצלחת אשר ערך בברזיל השליח של המחלקה במסגרת הפרויקט, איש הי–טק ישראלי דניאל טורבן.
אולפנים און-ליין בעידן הנגיף קורונה

אולפנים און-ליין בעידן הנגיף קורונה

הידיעון Vis-A-Vis – הגדול החשוב ביותר בקהילה יהודית בארגנטינה, פרסם כתבה שמדברת עצמה.