עלי והצליחי – WZO

עלי והצליחי

בפריז התקיימה פגישה מרתקת ומרגשת של צוותי ההוראה של המחלקה לעידוד עליה עם שרת העליה והקליטה גב' פנינה תמנו-שטה. בפגישה, שהתקיימה בנוכחות מנהל המחלקה אלכסנדר גולדנשטיין וראש נציגות הסוכנות המקומית מר אריה אביטבול, מירב תשומת הלב הופנתה ליולן מרציאנו, רוקחת מקומית הלומדת באולפן האינטנסיבי למיועדי עלייה ומשתתפת קבועה בפעילויות הבונוס אשר מציעה המחלקה לתלמידים. יולן […]

בפריז התקיימה פגישה מרתקת ומרגשת של צוותי ההוראה של המחלקה לעידוד עליה עם שרת העליה והקליטה גב' פנינה תמנו-שטה. בפגישה, שהתקיימה בנוכחות מנהל המחלקה אלכסנדר גולדנשטיין וראש נציגות הסוכנות המקומית מר אריה אביטבול, מירב תשומת הלב הופנתה ליולן מרציאנו, רוקחת מקומית הלומדת באולפן האינטנסיבי למיועדי עלייה ומשתתפת קבועה בפעילויות הבונוס אשר מציעה המחלקה לתלמידים. יולן ובעלה יעלו ארצה באוקטובר הקרוב ויצטרפו לילדיהם אשר מתגוררים בראשון לציון.

להפתעתה של השרה, סיפרה יולן – בעברית – על אהבתה לישראל ולשפה העברית. לדבריה, בזכות הפעילות של המחלקה היא התחברה עוד יותר לערכי הציונות, למדה להכיר את התרבות הישראלית ואת המסורת. יולן מודעת היטב לקשיים שמצפים לה במולדתה החדשה. אבל בזכות הלימודים היא הסירה את אחד החסמים הגדולים ביותר העומדים בפני העולים – את אי-ידיעת השפה. בזכות הלימודים במרכזי הכנה לעליה היא למדה להכיר את הארץ אליה היא עולה. בזכות הלימוד האינטנסיבי והפעילויות הנלוות, היא תהיה מוכנה להשתלב בשוק העבודה בישראל.

ראשת המחלקה לעידוד עליה הגב' מרינה רוזנברג-קוריטני:

אני מברכת את יולן ואת שאר העולים ומאחלת להם את כל הטוב, הרי נאמר כי שקולה ישיבת ארץ ישראל ככל המצוות כולן! בזכות הכישורים שרכשה במסגרת לימודיה, יולן מגיעה מוכנה לישראל. שמחתי להעביר לה גם שי צנוע – משחק קופסה "השיבה הביתה", שפותח על ידי המחלקה, ומלמד בצורה מהנה על תולדות הציונות. עלי והצליחי, יולן, הצלחתך היא הצלחתנו!

22 יול 2021
1 דקות קריאה
383
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מעולה לעולה כוחנו עולה

מעולה לעולה כוחנו עולה

סיפורו האישי של ד' בן ה-21 כשלעצמו מעורר התפעלות והערצה.
מעבדת עברית במוזיאון

מעבדת עברית במוזיאון

ביום ראשון, 6 באוגוסט נערך מפגש תורני אך לא שגרתי במסגרת הפרויקט Ivrit Lab (מעבדת עברית) שהוא אינו אלא הגרסה הבזילאית של הפרויקט עברית Social Club של המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע.