עלי והצליחי – WZO

עלי והצליחי

בפריז התקיימה פגישה מרתקת ומרגשת של צוותי ההוראה של המחלקה לעידוד עליה עם שרת העליה והקליטה גב' פנינה תמנו-שטה. בפגישה, שהתקיימה בנוכחות מנהל המחלקה אלכסנדר גולדנשטיין וראש נציגות הסוכנות המקומית מר אריה אביטבול, מירב תשומת הלב הופנתה ליולן מרציאנו, רוקחת מקומית הלומדת באולפן האינטנסיבי למיועדי עלייה ומשתתפת קבועה בפעילויות הבונוס אשר מציעה המחלקה לתלמידים. יולן ובעלה יעלו ארצה באוקטובר הקרוב ויצטרפו לילדיהם אשר מתגוררים בראשון לציון.

להפתעתה של השרה, סיפרה יולן – בעברית – על אהבתה לישראל ולשפה העברית. לדבריה, בזכות הפעילות של המחלקה היא התחברה עוד יותר לערכי הציונות, למדה להכיר את התרבות הישראלית ואת המסורת. יולן מודעת היטב לקשיים שמצפים לה במולדתה החדשה. אבל בזכות הלימודים היא הסירה את אחד החסמים הגדולים ביותר העומדים בפני העולים – את אי-ידיעת השפה. בזכות הלימודים במרכזי הכנה לעליה היא למדה להכיר את הארץ אליה היא עולה. בזכות הלימוד האינטנסיבי והפעילויות הנלוות, היא תהיה מוכנה להשתלב בשוק העבודה בישראל.

ראשת המחלקה לעידוד עליה הגב' מרינה רוזנברג-קוריטני:

אני מברכת את יולן ואת שאר העולים ומאחלת להם את כל הטוב, הרי נאמר כי שקולה ישיבת ארץ ישראל ככל המצוות כולן! בזכות הכישורים שרכשה במסגרת לימודיה, יולן מגיעה מוכנה לישראל. שמחתי להעביר לה גם שי צנוע – משחק קופסה "השיבה הביתה", שפותח על ידי המחלקה, ומלמד בצורה מהנה על תולדות הציונות. עלי והצליחי, יולן, הצלחתך היא הצלחתנו!

22 יול 2021
1 דקות קריאה
469
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תערוכה: יחד נרים קולותינו נגד אלימות מגדרית

תערוכה: יחד נרים קולותינו נגד אלימות מגדרית

14 אמנים ישראלים הציגו את יצירותיהם, בהן תוארה אלימות מגדרית מצד המחבלים, בה הם נקטו במהלך מתקפותיהם ב-7 באוקטובר.
יריד בבלגיה

יריד בבלגיה

עריכת ירידי עלייה בבלגיה (ולא רק) הפכה למסורת של המחלקה לעידוד העלייה.
חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט

חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט

פרויקט Café Olé חצה את האוקיאנוס פרויקט בשם זה (אם כי במקור הספרדי הוא נקרא טיפ-טיפה אחרת – Café Ole קרי, קפה עולה) נולד ביולי אשתקד במדינות דוברות ספרדית באמל"ט.