תערוכה בלונדון – WZO

תערוכה בלונדון

במסגרת טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA  בלונדון נערכה פתיחה חגיגית של התערוכה "עגלה יהודית". בתערוכה מיוצג אוסף תמונות פרי מכחולו של הצייר הישראלי שמואל שלסט. הרעיון והיוזמה של עריכת תערוכה נודדת זו שייכים לראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג–קוריטני. ההסבר הטוב ביותר, מדוע ולמה המחלקה החליטה לקחת על עצמה ביצוע פרויקט זה, ניתן במבוא לעלון הנלווה לתערוכה, הנכתב על […]

במסגרת טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA  בלונדון נערכה פתיחה חגיגית של התערוכה "עגלה יהודית". בתערוכה מיוצג אוסף תמונות פרי מכחולו של הצייר הישראלי שמואל שלסט. הרעיון והיוזמה של עריכת תערוכה נודדת זו שייכים לראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברגקוריטני. ההסבר הטוב ביותר, מדוע ולמה המחלקה החליטה לקחת על עצמה ביצוע פרויקט זה, ניתן במבוא לעלון הנלווה לתערוכה, הנכתב על ידי מרינה רוזנברגקוריטני:

עת לחזור הביתה!

והוצאתי אתכם מן העמים וקבצתי אתכם מן הארצות אשר נפוצתם בם …

יחזקאל כ' ל"ד

תולדות העם היהודי במהלך אלפיים השנים האחרונותהלא הן סיפור נדנודים בלתי פוסקים. נענו ונדנו בין הארצות והיבשות, חיינו בקרב כמעט כל אומות אשר גרו פעם וגרים כעת על פני כדור הארץ.

בקלידוסקופ ההיסטורי, אל מול עיני היהודים צצו ונעלמו ערים, מדינות, ממשלות, משטרים, דתות, עורכי החיים, גזרות ורדיפות, תקופות זוהר, שוב גזרות ושוב רדיפות

לא פלא שאחד הסמלים הבולטים ביותר של תולדות העם היהודי בתפוצות היא העגלה, עליה יהודים שמו מטלטליהם בעוברם ממקום למקום.

כך היה כל עוד העם היהודי לא הקים מחדש את ביתו ואת מולדתואת מדינת ישראל.

מאז העגלהאשר במרוצת הזמן הפכה לכלי שיט וטיסהפכה לסמל של שיבתו של העם היהודי הביתה.

גלגל ההיסטוריה היהודית הסתובב, והפעם באופן בלתי הפיך.

על התלאות ועל הנפלאות האלה מספרת בצורה יצירתית וייצוגית תערוכת התמונות אשר מציגה בפניכם המחלקה לעידוד העלייה בהסתדרות הציונית העולמיתזהו אוסף העבודות של הצייר הישראלי שמואל (אנטולי) שלסט, אשר עצמו עבר קברת דרך ארוכה מפותלת בטרם חזר הביתה.

התערוכה נושאת שם מדבר בעל עצמו: "העגלה היהודית". התערוכה אינה מקובעת במקום כלשהו, זאת תערוכה נעה, ולעובדה זו כשלעצמה יש מטען סימבולי לא מבוטל. אנו תקוה שהמבט מזווית זו על ההיסטוריה היהודית יהווה עבורכםהצופים הנכבדיםעוד כלי עזר בתהליך קבלת ההחלטה הנכונה והיא: הגיעה העת להעלות את המטלטלים על העגלה. הגיעה העת לחזור הביתה.

בברכה, מרינה רוזנברגקוריטני, ראשת המחלקה לעידוד העלייה ההסתדרות הציונית העולמית

נוסיף רק שתערכוה זכתה לתגובות מאוד חיוביות בקרב כל מבקריה ונציגי ארגונים וקהילות יהודיות רבות באנגליה פנו בבקשה לקיים תערוכה אצלם.

בתמונות:


שמואל שלסט, "שנת 1945"

שמואל שלסט, "מלחמת העצמאות"

21 יול 2019
2 דקות קריאה
367
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

התחלה חדשה ומוצלחת

התחלה חדשה ומוצלחת

עבור תושבי החצי הצפוני של כדור הארץ ראשון באפריל הוא יום מתיחות.
 זוכות הפרס "גולדן גולדה" ממשיכות את פועלם החינוכי

 זוכות הפרס "גולדן גולדה" ממשיכות את פועלם החינוכי

ביום שישי  17 מאי המחלקה לעידוד העלייה ערכה מפגש בין תלמידי בית הספר אליאנס בעיירה PAVILLON SOUS BOIS (פריז רבתי) עם הזוכות בפרס "גולדן גולדה", אשר כידוע הוענק על ידי המחלקה בשם ההסתדרות הציונית העולמית לנשים אשר תרמו תרומה מיוחדת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולחיי קהילותיהן.   מנהלת בית הספר, הגב' שרה לור אטיאס התרשמה מאוד מסיפור חייהן, ממסירותן הרבה […]
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 31-23 באוגוסט

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 31-23 באוגוסט

23 אוגוסט 1903 – בבזל נפתח הקונגרס הציוני ה-6, "קונגרס אוגנדה".