הצלחה מתחילה באולפן – WZO

הצלחה מתחילה באולפן

המכתב דלהלן קיבלה המורה באולפן של המחלקה בעיר בקוריטיבה (ברזיל) אסתר שווץ' מהתלמיד נתן שוורצמן בן 54 ,שעלה לארץ בתחילת קיץ 2020. לפני עלייתו, נתן שוורץ למד באולפן של המחלקה בקוריטיבה במשך כמעט שנתיים. המלל מדבר בעד עצמו. להלן טקסט המכתב במקור (בשפה הורטגזית) ותרגומו לעברית: Eu tenho que agradecer a ti de joelho as aulas que a gente teve, […]

המכתב דלהלן קיבלה המורה באולפן של המחלקה בעיר בקוריטיבה (ברזיל) אסתר שווץ' מהתלמיד נתן שוורצמן בן 54 ,שעלה לארץ בתחילת קיץ 2020. לפני עלייתו, נתן שוורץ למד באולפן של המחלקה בקוריטיבה במשך כמעט שנתיים. המלל מדבר בעד עצמו.

להלן טקסט המכתב במקור (בשפה הורטגזית) ותרגומו לעברית:

Eu tenho que agradecer a ti de joelho as aulas que a gente teve, o material que você adotou, isso realmente tem me salvado, assim, de monte. Eu, desde que cheguei, a televisão está ligada direto em um canal aqui, o canal 13, então eu estou com o som da língua na minha cabeça, o meu contato com o português tem sido muito pouco, coisa de trabalho ainda, eu tenho trabalho do Brasil ainda um monte para fazer, mas assim,  tem vezes que eu já me pego me soltando sabe? Eu levo um susto sabe? Você é uma pessoal muito especial, você não devia jamais se afastar deste oficio, porque você é muito boa no que faz, eu estou muito satisfeito, e se eu pudesse gritar isso daqui pra todo mundo em Tel Aviv saber que a mora Ester é a melhor do mundo, eu faria isso.

אני חייב להודות לך על הברכיים על השיעורים שהיו לנו, זה באמת עזר לי המון. מאז שהגעתי, מכשיר הטלוויזיה שלי מחובר ישירות לערוץ 13, אז יש לי את צליל השפה בראש, הקשר שלי עם פורטוגזית חלש מאוד. עדיין יש לי הרבה עבודה בברזיל, אבל ככה, יש זמנים שאני מוצא את עצמי מדבר עברית, את יודעת? אני אפילו נבהל, את יודעת? את מאוד מיוחדת, אסור לך לעולם לעזוב את העבודה הזו, כי את טובה מאוד במה שאת עושה, אני מאוד מרוצה, ואם הייתי יכול לצעוק את זה לכולם בתל אביב שידעו שהמורה אסתר הכי טובה בעולם, הייתי עושה את זה.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

"אכן, המלים ובעיקר סגנון הנלהב של המכתב הזה מדברים בעד עצמם. הייתי מוסיפה רק שאין לי כמובן צל של ספק שצודק נתן שוורצמן בטענתו שאסתר, המורה שלו היא-היא הטובה בעולם. אכן, אסתר שווץ' כמו כל אחד ואחת מעשרות המורים והמורות ואנשי הסגל שלנו בחרבי תבל הם-הם הטובים בעולם בשביל התלמידים והקהלים, אתם הם עובדים. הבחירה הקפדנית ביותר של אנשי הצוות שלנו ועבודה מאומצת ומתמדת למען השלמת כישוריהם ויכולותיהם מניבים פירות ברוכים כגון תגובה זו של העולה נתן שוורצמן. אשר לנתן, אני מאחלת לו הצלחה כבירה באתקלמותו בארץ ובקריירה העתידית שלו".

28 אוג 2020
2 דקות קריאה
328
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מסיבות ט"ו בשבט מרגשות בכיתות האולפן בצרפת

מסיבות ט"ו בשבט מרגשות בכיתות האולפן בצרפת

המחלקה לעידוד העלייה בהסתדרות הציונית העולמית מקיימת  באופן מסורתי אירועים   מיוחדים לרגל חג ט" בשבט, אחד  החגים המסמלים באופן המוחשי ביותר את הקשר בין העם היהודי  לאדמת ארצו.   השנה  התקיימו אירועי ט"ו בשבט  בצרפת, בקהילות הבאות: Béziers  – עיירה קטנה בדרום צרפת, שבה חיה  קהילה יהודית מלוכדת מאוד המונה כמאה נפשות, אשר 70 (!) מתוכם […]
מגה-חגיגה של כיתות האולפן

מגה-חגיגה של כיתות האולפן

זהו תרגום כותרת הכתבה שפורסמה ב- Vis a vis   – הבטאון היהודי הגדול ביותר במשולש הדרומי של אמריקה הלטינית (ארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה).
לא נפסיק ליזום: בריטניה

לא נפסיק ליזום: בריטניה

האולפנים שלנו במחציתו הצפוני של כדור הארץ החלו לפעול במלוא המרץ בשנת הלימודים החדשה אחרי חגי תשרי.