תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 יוני – WZO

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 יוני

תמונה:  הפריצה של הצנחנים דרך שער האריות אל רחבת מסגד הסלע, מלחמת ששת הימים / עמוס צוקר / IDF Spokesperson's Unit

1 יונו 2001 – 21 נערות ונערים שעלו לישראל מחבר העמים, נרצחו בפיגוע אכזרי שביצע מתאבד פלסטיני בכניסה למועדון לילה, סוך לדולפינריום בתל אביב. 105 נפצעו. המקום היה מקום בילוי אהוד על בני נוער עולים מחבר העמים.

2 יוני 1895 – הרצל נפגש עם הברון מוריס הירש, מגדולי אילי ההון בדור ההוא, ומרצה על תכניותיו. הפגישה, שבה רואים את ראשית פעילותו הציונית של הרצל, לא עולה יפה והירש מפסיק אותו באמצע דבריו.

2 יוני 1922 – התקדמות בדרך הישוב היהודי לשלטון עצמי: שלוש מושבות ראשונות מקבלות מעמד של מועצה מקומית – פתח תקוה, ראשון לציון ורחובות.

3 יוני 1895 – הרצל פותח בכתיבת יומנו. במשך שבועיים, יומם וליל, מעלה הרצל את רעיונותיו בכתב. זוהי הטיוטה הראשונה של מדינת היהודים.

4 יוני 1897 – מופיע הגליון הראשון של השבועון די ולט (העולם), בעריכתו של הרצל ובמימונו החלקי. כלי ביטוי של התנועה החדשה שהוא מקים.

4 יוני 1917 – סוקולוב מתקבל לראיון אצל האפיפיור בנדיקטוס ה-15 בוותיקן. לבשת סוקולוב לקבל תמיכה מוסרית בשאיפות הציוניות בארץ ישראל, משיב האפיפיור: "כן, כן. אני סבור שנהיה שכנים טובים".

4 יוני 1918 – ויצמן נפגש עם האמיר פייצל, מראשי "המרד הערבי" נגד התורכים ובעל בריתה של בריטניה, בדרום עבר הירדן. השניים דנים בשיתוף פעולה התנועות הלאומיות הערבית והיהודית.

5 יוני 1967 – חיל האוויר תוקף בשדות התעופה של חילות האוויר בסוריה ומצרים. במהלך "מבצע מוקד" רוב מטוסי קרב מצריים וסוריים הושמדו על הקרקע ושאר מטוסיהם לא יכלו להמריא עקב פגיעות מסלולי המראה. כך החלה מלחמת ששת הימים.

6 יוני 1967 – אחרי קרב קשה, הצנחנים כבשו את גבעת התחמושת במזרח ירושלים. המלך פתח את הדרך לשחרורה של חלקה מזרחית של העיר.

6 יוני 1982 – החל המבצע "שלום הגליל".

7 יוני 1967 – כוחות צה"ל משלימים את שחרורה של מזרח ירושלים. הר הבית בידינו. מאז יום זה, כ"ח אייר, נחגג כיום ירושלים.

7 יוני 1981 – חיל האוויר תוקף ומשמיד את הכור הגרעיני בעיראק.

7 יונ 2022
2 דקות קריאה
274
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

לא נפסיק ליזום: בריטניה

לא נפסיק ליזום: בריטניה

האולפנים שלנו במחציתו הצפוני של כדור הארץ החלו לפעול במלוא המרץ בשנת הלימודים החדשה אחרי חגי תשרי.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–30 יוני

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–30 יוני

 תמומה: דוד אנדי אלדן / El Al Lockheed Constellation plane 24 יוני 2002 – נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש מפרסם את "מפת הדרכים" לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי.
שיעורי בונוס של דניאלה מזור באמל"ט

שיעורי בונוס של דניאלה מזור באמל"ט

המחלקת לעידוד עלייה בהסצ"ע יזמה וארגנה ביקורה באמל"ט של ד"ר דניאלה מזור, מזכ"לית האגודה הישראלית לטיפול מיני.