עוד נקודה על מפת האולפנים של המחלקה
ברפאלה, עיר צפונית של פרובינציית סנטה-פה בארגנטינה, נפתחה כיתת אולפן של המחלקה לעידוד העלייה.
![](https://domoi.org/wp-content/uploads/2019/06/Ulpan-en-Rafaela-06-e1560955659255.jpeg)
הקהילה היהודית ברפאלה היא הקהילה החדשה ביותר בארגנטינה שהוקמה רשמית לפני כשנתיים. רוב חבריה אנשים צעירים וילדיהם, הצאצאים של מהגרים יהודים מהעיירה מיסס-וישה, אשר הייתה הכפר היהודי הראשון בארגנטינה.
ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "עם פתיחת האולפן שלנו ברפאלה הכמות של כיתות עידוד העלייה שלנו בארגנטינה הגיעה ל-31. אך סמלי הוא שהכיתה, עמה עברנו את רף של שלושים כיתות, נפתחה בעיר קטנה זו. בכך עשינו עוד צעד להשגת מטרתנו: לעזור לכל יהודי באשר הוא לעשות צעדים ראשונים לקראת חזרתו הביתה. אני מאחלת הצלחה למורה האולפן שלנו ברפאלה אריאל סבירסקי ולתלמידיו".