נשים ציוניות בקדמת הבמה, או GOLDEN GOLDA באה לצרפת – WZO

נשים ציוניות בקדמת הבמה, או GOLDEN GOLDA באה לצרפת

Photo: Alain Azria ב-12 מרץ בפריס נערך טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA. פרס גולדן גולדה הנו אות הוקרה לנשים אשר בפועלן ועשייתן תרמו תרומה בולטת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולקהילה היהודית בארצות מגוריהן.  הענקת הפרס היה פרי יוזמתה של של מרינה רוזנברג קוריטני, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע. לראשונה הרפס הוענק בנובמבר 2017 בארה"ב ולאור הצלחתו ותהודה רבה […]

Photo: Alain Azria

ב-12 מרץ בפריס נערך טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA. פרס גולדן גולדה הנו אות הוקרה לנשים אשר בפועלן ועשייתן תרמו תרומה בולטת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולקהילה היהודית בארצות מגוריהן.  הענקת הפרס היה פרי יוזמתה של של מרינה רוזנברג קוריטני, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע. לראשונה הרפס הוענק בנובמבר 2017 בארה"ב ולאור הצלחתו ותהודה רבה של הפרויקט, הוחלט להרחיב אותו לכל מדינות בהן פועלת המחלקה.

כמו תמיד, לטקס בפריס קדמה עבודת הכנה יסודית ומאומצת הן של המחלקה לעידוד העלייה, והן של הוועדה אשר הורכבה מדמויות הבולטות בקהילה היהודית בצרפת, אשר בחרה שתי הזוכות מתוך רשימה ארוכה של מעומדות אשר הציגו קהילות יהודיות מכל רחבי מדינה. הפעם הוועדה החליטה להעניק את הפרס לשתי הזוכות.

האחת, גב' Joelle Lezmi, עד לא מזמן הנשיאה של ויצ"ו צרפת. בהתחשב בכל הידוע על הארגון הזה ועל תרומתו הענקית למפעל הציוני ולקידום מעמד האישה בישראל ובכל העולם, אין להאריך בהסברים מדוע הוועדה החליטה להעניק את הפסר לגב' לזמי.

הזוכה השנייה היא Josyane Sberro – פעילה ותיקה בארגון "צפרת-ישראל", יו"ר הקהילה היהודית בעיירה ארמו (כ-50 קמ' מפריס) ומחנכת דגולה. הפרס "גולדן גולדה" הוענק לגב' סבארו בין היתר על תרומתה לבניית גשרים בין יהודי צרפת לבין המדינה היהודית, על חיזוק ופיתוח הקהילה היהודית שלה וגם על פעילותה החינוכית והסברתית נגד האנטישמיות ולמען קירוב לבבות של הנוצרים הצרפתים לבין יהודי צרפת.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני בירכה את הזוכות והודתה על פועלן היהודי והציוני החשוב.

"בעולם מוענקים אינספור פרסים. אך רק פרס אחת מוענק על התרומה לקירוב לבבות ובניית הגשרים בין יהודי העולם לבין מדינתם. רק הפרס "גולדן גולדה" מוענק לנשים אשר פועלן בלטה בתחום זה. חשוב לזכור כי הנשים דווקא משחקות תפקיד מכריע בדבר קבלת החלטה לגבי  העלייה. לכן אני סמוכה ובטוחה כי הודות לפועלן המבורכת של הזוכות שלנו ושל כל נשות הציוניות בצרפת רוב-רובם של יהודי צרפת יקבלו החלטה הנכונה: הגיעה הזמן לחזור הביתה, הגיעה העת לעלות!" – אמרה מרינה רוזנברג-קוריטני.

https://youtu.be/H76C438x_0Q

18 מרץ 2019
2 דקות קריאה
422
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 אפריל

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 אפריל

8 אפריל 1907 – תקנות הקרון הקימת לישראל מאושרות על ידי ממשלת בריטניה.
רופאים ללא גבולות

רופאים ללא גבולות

ב-1 דצמבר נפתחה מחדש פעילותו בצרפת של האולפן המקצועי המיועד לרופאים.
בשעה טובה

בשעה טובה

בשעה טובה, בחודש מאי נפתחה עוד כיתת עידוד עלייה (אולפן) ליד הארגון "אל לזו"  (El Lazo) בשכונת פלרמו בבואנוס איירס.