LIVE ירושלים – WZO

LIVE ירושלים

כך נקרא פסטיבל וירטואלי שערכה ב-28 אוגוסט המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי.  במשך 7 שעות אלפי היהודים מארה"ב וקנדה נפגשו במרחב מקוון עם הישראלים אשר היה להם מה לספר, לשיר ולנגן על ירושלים. הפסטיבל החל מדברי ברכה מאת ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני ומנכ"ל אופק ישראלי שמעון כהן. אחר כך על הבמה […]

כך נקרא פסטיבל וירטואלי שערכה ב-28 אוגוסט המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי.  במשך 7 שעות אלפי היהודים מארה"ב וקנדה נפגשו במרחב מקוון עם הישראלים אשר היה להם מה לספר, לשיר ולנגן על ירושלים.

הפסטיבל החל מדברי ברכה מאת ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני ומנכ"ל אופק ישראלי שמעון כהן.

אחר כך על הבמה הווירטואלית עלו מוזיקאים, מלחינים וזמרים אנרדיי מקרביץ', יבגני קיסין, זלטה רזדולין, ולדי בלייברג. הזמר נטי גל שר את שירה החדש של זלטה רזדולינה "לחיות בישראל". במפגש השתתפו גם משורר איגור גוברמן, קומיקאי איליה אקסלרוד, סופר יצחק פינטוסביץ', עתונאים דורית הולנדר ודוד שכטר, הרבנים ישעיהו גיסר ובן ציון לסקין (אשר הנחה את האירוע). כולם סיפרו על אהבתם לירושלים, הקדישו לה שירים, סיפורים, קטעים מוזיקאליים ודרשות.

מורה דרך אליעזר פרידלנד ערך סיור וירטואלי ליד הכותל, ובלוגרית סופיה טולוצ'ינסקי (דודה סונייה) העבירה כיתת אמן קולינארית, בה לימדה את הצופים להכין מעורב ירושלמי. טטיינה קמפינסקי מסוכמות היהודית וטליה אגרנט מעיריית ירושלים ענו לשאלות המשתתפים.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

אני מודה מקרב לב לכל האורחים המכובדים אשר העניקו ליהודי צפון אמריקה מתנה כה מרתקת. ברכה מיוחדת נתונה ליוליה סקין ממטה המחלקה, לנציגים שלנו בצפון אמריקה אילנה קוזק, קרינה פולונסקי ויבגני לקח ולמנחה הקבוע של האירועים המקוונים שלנו הרב בן ציון לסקין. אירועים רחבי מימדים מעודדים עלייה שאנו עורכים ליהודי ארה"ב וקנדה הפכו למסורת, ואני בטוחה שהיא תלך ותכה שורשיה.

4 ספט 2022
1 דקות קריאה
365
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ארה"ב: חג האורים הציוני

ארה"ב: חג האורים הציוני

בימי חנוכה, ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני ערכה ביקור בארה"ב.
בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו

בית סקופוס רוסריו – אחת מהתאחדויות סטודנטים יהודיות הגדולות ברוסריו – עיר שלישית בגודלהבארגנטינה ומרכז אקדמאי חשוב של מדינה זו. לקראת שנת הלימודים החדשה השליח של המחלקה לעידודהעלייה גררדו טהור ערך מפגש עם פעילי התאחדות הנ"ל על מנת לדון בתכניות לשנה"ל ובפעילות משוטפתלמען קירובם סטודנטים יהודים ליהדות וחשיפתם ולאמת על מדינת ישראל.
נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

היום נציג את השגרירה שלנו, יעל ישראלי! יעל מארחת מפגשים מרתקים המוקדשים לאמנות ישראלית, ורואה באמנות שפה המורכבת מצבעים, צורות, רגש ומסרים.