ארה"ב: חג האורים הציוני – WZO

ארה"ב: חג האורים הציוני

בימי חנוכה, ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני ערכה ביקור בארה"ב. במהלך הביקור נערכו 17 אירועים מרשימים ברחבי מדינה ענקית מחופה המערבי עד לחופה המזרחי, ובהם השתתפו יותר מ-4,000 (!) יהודים. זה היה חג האורים היהודי-ציוני תרתי משמע עבור אלפי יהודים אשר רבים מהם נחשפו לפעילות מעודדת עלייה בפעם הראשונה בחייהם. שני האירועים גדולי ממדים והמרשימים ביותר נערכו הפעם בחוף המערבי. על טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA סיפרנו בנפרד. כאן נספר על עוד מספר אירועים חשובים מרשימים.

ב-22 דצמבר בניו-יורק נערך "יריד ישראלי" – יום שכולו אור, שמחה, אמנות, ציונות ועידוד עלייה, ובו השתתפו כ-950 יהודים דוברי הרוסית. האירוע כיבדו בנוכחותם ובהשתתפותם נציגים של הסגל הדיפלומטי הישראלי, חברת אופק ישראל, משרד

הקליטה וכמובן, של המוסדות הלאומיים. בתכנית, מלבד הרצאות וסמינרים מעניינים, הייתה גם כיתת אמן קולינרית ומופעו של הכנר הישראלי הדגול סנייה קרויטר.

ב-24 אוקטובר מרינה רוזנברג-קוריטני ואנשי סגל המחלקה בארה"ב ערכו פגישה עם פעילי ROA  (התאחדות השוטרים דוברי הרוסית באמריקה) העובדים ב- NYPD האגדי. בפגישה נדונו נושאים כגון המאבק נגד האנטישמיות ודרכי הרחבת השת"פ בין התאחדות השוטרים לבין הקהילה היהודית דוברי הרוסית. יצוין כי שני שלישים מחברי התאחדות השוטרים זו כבר פעילים בקהילה יהודית זו ויש כל סיבות לשער שאחרי המפגש הנתון הזה עוד  יגדל.

באותו יום, ב-24 דצמבר מרינה רוזנברג-קוריטני נציגי המשלחת הישראלית אשר ליוותה אותה המלך הביקור בארה"ב, ערכו מסיבת העיתונאים תחת הכותרת "ישראל דהיום וקשריה העסקיים והתרבותיים שלה עם ארה"ב". במסיבת עיתונאים דובר במגוון רחב של נושאים הקשורים לעידוד העלייה, להעמקת הפעילות הציונית בארה"ב ותמיכה במדינה היהודית.

לשאלות העיתונאים וחברי הקהילה ענו מלבד ראשת המחלקה, אליזבט מיופיס – יוזמת אשר הקימה ומנהלת את החברה Ma-Yoffi Ltd אשר המוצר שלה date spread היה המוצר הישראלי הראשון אשר הוכנס לקטלוג Try the World של מישלן; בועז  אוסניס, מנהל אגף בקרת האיכות בתדירן ואנטון שבינר – סמנכ"ל STTS – אחת החברות הגדולות העוסקות בתחום טכנולוגיות התקשור.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני:

״היטבתי לראות למרחוק, כי ניצבתי על כתפי ענקים״

ולכם אני אומרת, אתם הענקים שלי

צוות מחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית, צוות שלי בצפון אמריקה – תודה  Eugene Lekakh, Tal Segal

Karina Polinskaya, Ilana Kozak,Olga Fort ורבים אחרים על הארגון, תמיכה ואמונה!

12 ינו 2020
1 דקות קריאה
239
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שמחים להתארח

שמחים להתארח

יוזמה חדשה של המחלקה לעידוד העלייה תחת שם עבודה זה יצאה לדרך בצרפת, בכיתת האולפן  לצעירים Relev בפריז.
שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

שיעור בונוס של עידן רייכל בבואנוס איירס

הזמר והמלחין עידן רייכל, אחד מהכוכבים של המוזיקה הישראלית, הופיע במפגש אינטימי עם המורים והתלמידים של האולפנים של המחלקה לעדוד עלייה בהצ"ע.
הצלחה עם קבלות

הצלחה עם קבלות

ב-27 יוני 2018 המחלקה לעידוד העלייה של הצ"ע דיווח לחברי ההנהלה הציונית המורחבת על פעילותה בחצי השנה שעברה ובמבט רחב יותר, סיכמה את פועלה של המחלקה בתוך שנתיים וחצי מרגע הקמתה.