הכשרת מורינו באמל"ט – WZO

הכשרת מורינו באמל"ט

במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בראשותה של מרינה רוזנברג-קריטני, שתי קבוצות המורים לעברית של האולפנים (כיתות הכנה לעלייה) אשר המחלקה מפעילה בארגנטינה ובברזיל, סיימו השתלמות מקצועית. ההכשרות בברזיל (16 כיתות אולפן ב-4 ערים) נערכו  16-18.12 בריו דה-ז'נירו, וקורס בארגנטינה נערך ב- 23-25.12. בעיר רוסריו. מטרת הקורסים: הכשרה מקצועית והטמעת תכנית "עולים בעברית" […]

במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בראשותה של מרינה רוזנברג-קריטני, שתי קבוצות המורים לעברית של האולפנים (כיתות הכנה לעלייה) אשר המחלקה מפעילה בארגנטינה ובברזיל, סיימו השתלמות מקצועית.

ההכשרות בברזיל (16 כיתות אולפן ב-4 ערים) נערכו  16-18.12 בריו דה-ז'נירו, וקורס בארגנטינה נערך ב- 23-25.12. בעיר רוסריו. מטרת הקורסים: הכשרה מקצועית והטמעת תכנית "עולים בעברית" – תכנית ייחודית של המחלקה להוראת השפה באולפנים בתפוצות. את ההכשרה העבירה המורה מישראל חנה משלר שהיא גם אחת המחברות של תכנית "עולים בעברית". אלו היו הכשרות מורים ראשונות של המחלקה בדרום אמריקה. כל השתלמות הייתה 3 ימים, כל יום למדו 8 שעות.
להלן מספר תגובות של המשתתפים:

"הקורס עם חנה היה מאוד מעניין . היתה לנו הזדמנות טובה להרחיב את הידע שלנו על השפה והדקדוק וגם ללמוד על דרכי הוראה שונות בשימוש הספר  עברית מן ההתחלה בכיתה."

 "הסמינר היה מאוד מעניין ומעשיר. המרצה חנה הצליחה להעביר נושאים, תכנים ודידקטיקות שונות,  שבוודאות  יעשירו את עבודתנו באולפנים"

 "אני אהבתי את קורס."

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני בירכה את משתתפי הקורסים בברזיל ובארגנטינה לרגל סיום מוצלח של שנת הלימודים באמל"ט, איחלה להם המשך פעילות מוצלח והביעה בטחון בכך שידע אשר הם רכשו במהלך הקורסים יסייע להם בעבודתם המבורכת למען עידוד העלייה.

 בתמונה: משתתפי הקורס ברוסריו, ארגנטינה

6 ינו 2019
1 דקות קריאה
330
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט

חצה את אוקיאנוס Café Olé פרויקט

פרויקט Café Olé חצה את האוקיאנוס פרויקט בשם זה (אם כי במקור הספרדי הוא נקרא טיפ-טיפה אחרת – Café Ole קרי, קפה עולה) נולד ביולי אשתקד במדינות דוברות ספרדית באמל"ט.
יד ביד

יד ביד

המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם מרכז השלטון המקומי, ערכה באתר הצ"ע בהר הרצל אירוע הענקת  אות "רשות מעודדת עלייה".
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 מרץ

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 16–23 מרץ

תמונה: The ceremonies of the first Maccabiah in 1932 25 מרץ 1934 – הוועד הפועל הציוני מתכנס בירושלים – לראשונה בתולדותיו.