לא נפסיק ליזום: ברזיל – WZO

לא נפסיק ליזום: ברזיל

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: כידוע, מי שרוצה לעשות, מחפש אפשרויות, ומי שלא – מחפש תירוצים. במהלך חודשים ספטמבר-אוקטובר לא חסרו סיבות אם לא להקפאת הפעילות של המחלקה, אז לשמירתה על אש נמוכה: חגי תשרי מיד אחרי החופש הגדול (במחצית הצפונית של כדור הארץ); הסגר הממושך במדינות אמל"ט (אשר אחר כך פקד גם […]

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

כידוע, מי שרוצה לעשות, מחפש אפשרויות, ומי שלא – מחפש תירוצים. במהלך חודשים ספטמבר-אוקטובר לא חסרו סיבות אם לא להקפאת הפעילות של המחלקה, אז לשמירתה על אש נמוכה: חגי תשרי מיד אחרי החופש הגדול (במחצית הצפונית של כדור הארץ); הסגר הממושך במדינות אמל"ט (אשר אחר כך פקד גם את ישראל וגם את אירופה) ; עבודה מאומצת לקראת ובהמלכו של הקונגרס הציוני ה-38, אשר בפעם הראשונה בהיסטוריה נערך במרחב מקוון… בקיצור, לא חסרו סיבות ותירוצים. אך אנו לא מחשפים תירוצים, אנו מחפשים אפשרויות ומוצאים אותן. במהלך חודשיים האלה ערכנו במדינות פועלנו עשרות הרצאות, מפגשים, סמינרים, אירועי חג, כיתות אמן, שיחות סביב שולחן עגול ואף קונצרטים וטיולים. כל זה כמובן במרחב ומקוון וליד פעילותנו השגרתית באולפנים, במועדונים עברית Social Club,  Kafe-Ole ושגרירי עברית ולימודים במסגרת הפרויקט מגמת עלייה. להלן סיקור קצר של פעילותנו בחודשים ספטמבר-אוקטובר:

בחודש ספטמבר במדינה זו נערך יריד עלייה – הראשון שהועבר כולו במרחב מקוון. נציגי המחלקה בברזיל נטלו חלק פעיל מאוד בעריכתו של היריד.

בספטמבר החל לפעול גם בברזיל הפרויקט "עתידך בישראל", במסגרתו נציגי העיריות ורשויות מקומיות בישראל עושים למשתתפי האירוע המקוון היכרות עם הישובים שלהם ואם האפשרויות העומדות בהם בפני העולים. במהלכו של המפגש הראשון במסגרת זו, חבר הקיבוץ רמת מנשה צ'לזו גרברץ  סיפר על החיים הקיבוץ של עולה מברזיל. כותרת המפגש "חינוך ואקטיביזם" מדברת בעד עצמה. במהלכו של המפגש השני המשתתפים גילו לעצמם המון דברים חדשים על בירת הצפון בישראל – עיר הנמל חיפה.

ערב יום כיפור יותר ממאה תלמידי האולפנים שלנו בברזיל השתתפו בסיור הווירטואלי בירושלים, במהלכו הם קראו סליחות ליד הכותל והאזינו לתקיעת שופר.

כמובן, ליד פעילותן המאומצת של עשרות כיתות האולפן של המחלקה באמל"ט אשר מתקרבות לסיום מוצלח של שנת הלימודים הראשונה שנערכה רובה ככולה במרחב המקוון, בברזיל (כמו בשאר מדינות אמל"ט) נערכו במהלך חודשיים כאמור מפגשים שגרתיים של המועדון עברית Social Club.

11 נוב 2020
2 דקות קריאה
408
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 ינואר

בית הספר החקלאי "מקווה ישראל" 9 ינואר 1952 – הכנסת מאשרת את הסכם השילומים עם גרמניה המערבית.
הפגנה פופולרית בסאו פאולו

הפגנה פופולרית בסאו פאולו

תמונה: Alexis84 / depositphotos.com ביום ראשון, ה-25 בפברואר, התקיימה הפגנה ציבורית בשדרות פאוליסטה, מקום איקוני בסאו פאולו, בהשתתפות אלפי אנשים.
מגה-חגיגה של כיתות האולפן

מגה-חגיגה של כיתות האולפן

זהו תרגום כותרת הכתבה שפורסמה ב- Vis a vis   – הבטאון היהודי הגדול ביותר במשולש הדרומי של אמריקה הלטינית (ארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה).