קיץ חם בארגנטינה
בחצי הדרומי של כדור הארץ בחודש דצמבר החלה עונת הקיץ, אך פעילותה של המחלקה לעידוד העלייה בארצות דרום אמריקה לא יודעת אתנחתא גם בימי החופש הגדול.
![](https://domoi.org/wp-content/uploads/2020/02/6b38b7c0-280d-4f0b-bfd1-74ac90e5deea-min-e1582464717968.jpg)
כך, בסוף דצמבר ותחילת ינואר נציגי המחלקה בארגנטינה ערכו מספר מחנות קיץ עבור בני נוער הלומדים באולפנים של המחלקה וכלל יהודים צעירים מכל רחבי המדינה.
הפעם המחנות נשאו כותרת "מגמת עלייה" – כך נקרא הפרויקט החדשני של המחלקה, המיועד להכין באופן מיטבי את "קהל היעד" ובעיקר, בני הנוער לעלייתם ולקליטתם במדינה היהודית בעתיד הקרוב.
להלן מספר תמונות שצולמו במחנות הקיץ כאמור.
ב-24-25 בדצמבר נערכו שני מחנות הקיץ בעיר וישה חסל. ב-24 דצמבר המחנה נערך עבור כ-200 חברי תנועת הנוער היהודיות-ציוניות "עולים ביחד", וב-25 בדצמבר – עבור כ-250 חברי תנועת הנוער "נועם".
ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני: "אני מודה לאנשי הצוות הנפלא שלנו בארגנטינה על עבודתם המסורה, המקצועית והיצירתית למען מילוי המשימה העיקרית שלנו: עידוד העלייה פשוטו כמשמעו".